Pie Rīgas 75. vidusskolas plāno būvēt futbola stadionu 

Latvijas Futbola federācijas prezidents (LFF) Kaspars Gorkšs kopā ar Rīgas domes amatpersonām 21.augustā apmeklēja Rīgas 75. vidusskolu Ķengaragā(Ogres ielā 9) un klātiene iepazinās ar esošo skolas sporta infrastruktūru, kā arī vienojās kopīgi sadarboties tās attīstībā.

Zane Atlāce - Bistere, 21.8.2018
1/16

Avots: Rīgas dome

K. Gorkšs norāda, ka norāda, ka plānotie laukuma ieviešanas darbi ir svarīgs nākamais solis nesen parakstītajā sadarbības līgumā ar Rīgu, kas paredz kopīgu pūliņu pielikšanu arī citās futbola jomās. LFF ir ieinteresēta, lai pēc iespējas vairāk cilvēku iesaistītos futbolā un tajā paliktu, un tā labad lielā izmēra laukumu plašāka pieejamība kalpo kā neatņemama šādas nostājas sastāvdaļa.

Lielāko daļu no skolas teritorijas aizņems jaunais futbola laukums, kura izmērs būs apmēram 110 metri platumā un 72 metri garumā. Kopā ar federāciju plānots līdzās stadionam izbūvēt skatītāju tribīni ar nojumi, kurā paredzētas vietas apmēram 1000 skatītājiem. Jaunajā tribīnē būs arī ģērbtuves spēlētajiem un tiesnešiem, kā ar atsevišķa konferenču telpa, telpas saimnieciskās darbības nodrošināšanai un labierīcībām, stāstīja Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Rīgas 75. vidusskolas lietojumā esošajā teritorijā ir paredzēts izveidot arī multifunkcionālo laukumu basketbola, volejbola, tenisa spēlēm. Teritorijā uzstādīs āra vingrošanas iekārtas, kā arī izveidos četrus skrejceļus apmēram 108 metru garumā un tāllēkšanas sektoru. Sporta laukumā uzstādīs arī basketbola grozus streetball spēlei. Labiekārtos arī skolas teritoriju – atjaunos zālienu, ietvju un ceļu segumu, kā arī sakops kokaugus, un iežogos skolai apkārt esošo teritoriju.

LFF plāno šo jautājumu par futbola stadiona izveidi un jaunas skatītāju tribīnes izbūvi pie Rīgas 75. vidusskolas skatīt Infrastruktūras un reģionālās attīstības komitejas sēdē 4. Septembrī, klātesošos informēja Latvijas futbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

Jau vēstīts, ka Rīgas dome 3. jūlijā parakstīja sadarbības līgumu ar Latvijas Futbola federāciju, kas paredz futbola attīstības veicināšanu pilsētā, sporta infrastruktūras pilnveidošanā un attīstīšanā, kā arī sadarbību skolas vecuma bērnu veselīga dzīvesveida veicināšanā. Abas puses sadarbosies arī sociālās atbildības projektu organizēšanā, kā arī ar futbolu saistīta izglītības un apmācību procesa nodrošināšanā, tai skaitā futbola treneru un citu sporta speciālistu apmācībā.