Pieaug Latvijas zāļu ražošanas un eksporta apjomi

2012. gada 01. marts plkst. 11:38
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

2011. gadā Latvijas zāļu ražotāji par 10% kāpinājuši ražošanas apjomus un palielinājuši eksportu. Pērn kopējais Latvijā saražotās produkcijas apjoms pārsniedza 93 milj. Ls, liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) dati.

Lielākā daļa no saražotās produkcijas – 89,5 % tiek eksportēta ārpus Latvijas, savukārt – 10,5 % realizēta vietējā tirgū. Pagājušajā gadā par 7% ir pieaudzis arī produkcijas patēriņš vietējā tirgū.

«Līderpozīcijas starp Latvijas zāļu ražotājiem joprojām saglabā AS Grindeks, kaut gan uzņēmuma kopējais apgrozījums 2011. gadā ir par 2 milj. Ls mazāks nekā 2010. gadā. Ja AS Grindeks realizētās produkcijas apjoms ārpus Latvijas 2011. gadā ir samazinājies, tad Latvijā tas ir nedaudz pieaudzis,» skaidro ZVA direktore Inguna Adoviča.

Vienlaikus viņa norāda uz otra tirgus līdera – AS Olainfarm rezultātiem, kas atšķirībā no AS Grindeks, 2011. gadā kāpinājis eksporta apjomu un līdz ar to arī kopējo apgrozījumu, salīdzinot ar 2010.gadu.

Saskaņā ar zāļu lieltirgotavu sniegtajiem datiem AS Olainfarm samazinājies pārdoto bezrecepšu medikamentu apjoms, bet palielinājies recepšu medikamentu apjoms. Savukārt AS Grindeks nedaudz, bet pieaudzis gan bezrecepšu gan recepšu medikamentu apgrozījums.

Pērn Latvijas zāļu ražotāji eksportējuši produkciju uz Eiropas Ekonomiskās Zonas (EEZ) valstīm 15 milj. Ls apmērā, bet uz tā sauktajām trešajām valstīm (Šveice, NVS valstis, ASV, Indija, Izraēla u.c.) 68,6 milj. Ls apmērā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām