Pieaug pasažieru skaits starppilsētu autobusos un pilsētu elektrotransportā

2013. gada 02. septembris plkst. 14:31
Autors: Mārtiņš Apinis
Dalies ar šo rakstu

Apkopotie dati par pasažieru pārvadājumiem ar sabiedrisko transportu 2013.gada pirmajā pusgadā liecina, ka kopējais pasažieru skaits pieaudzis par 3,2%, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes informācija. Pieaugums vērojams starppilsētu autobusu un pilsētu elektrotransportu segmentos.

Visbiežāk izmantotais sabiedriskā transporta veids ir regulāras satiksmes autobusi, ar kuriem pārvietojās vairāk nekā puse visu sabiedrisko transportu izmantojošo pasažieru. Ar regulāras satiksmes autobusiem 2013.gada pirmajā pusgadā pārvadāja 74,1 milj. pasažieru – par 2,2% vairāk nekā iepriekšējā gada janvārī – jūnijā.

Lielāko daļu (99,7%) pasažieru pārvadāja iekšzemē. Pārvadāto pasažieru skaits iekšzemē pieauga par 2,1%, tai skaitā pilsētas nozīmes maršrutos par 4,1%, bet reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos un reģionālajos starppilsētu nozīmes maršrutos samazinājās attiecīgi par 3,8% un par 4,1%. Starptautiskajos pārvadājumos pārvadāto pasažieru skaits palielinājās par 18,8%.

Tikmēr dzelzceļa transportāpirmajā pusgadā pārvadāto pasažieru skaits saruka par 0,3%. Iekšzemē, kur pārvadāja 98,2% no visiem dzelzceļa pasažieriem, to skaits samazinājās par 0,4%, savukārt starptautiskajos pārvadājumos (galvenokārt starp Latviju un Krieviju) pieauga par 6,2%.

Ar pilsētu elektrisko transportu 2013.gada pirmajā pusgadā pārvadāja 45,6 milj. pasažieru, kas ir par 5,7% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Ar trolejbusiem pārvadāto pasažieru skaits palielinājās par 4,4%, bet ar tramvajiem – par 7,2%.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām