Piebalgs: Latvijai nav Grieķijas risks

2011. gada 20. maijs plkst. 8:48
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Grieķijas gadījums Latviju ietekmē ļoti nelielā mērā. Latvija ir izdarījusi savus secinājumus no krīzes un neiet virzienā, lai palielinātu IKP, taisni otrādi Latvija samazina budžeta deficītu un parāds pret IKP tiek ierobežots. Tā, ka Grieķijas risks Latvijai neeksistē, intervijā 900 sekundēs norādīja Eiropas attīstības sadarbības komisārs Andris Piebalgs.

Viņš skaidro, ka Grieķija ir īpašs un specifisks gadījums, jo iekšzemes parāds pret iekšzemes kopproduktu ir tik liels, ka to apkalpojot nekas nepaliek pāri. Tāpēc Grieķijas gadījumā tiek meklētas formas kā sabalansēt milzīgo parādu nastu ar to, ka valstij ir jāatgūstas un jāsniedz sociālie pakalpojumi.

«Es domāju, ka nepastāv iespēja, ka Grieķija varētu paziņot par savu bankrotu, jo tā ir eirozonas valsts, tātad tās ir eiro parādzīmes, kas lielā mērā ir garantētas arī ar citām Eiropas Savienības valstīm, kuras piedalās eirozonā. Grieķija izlaiž parādzīmes un tās tiek pirktas, tikai procenti, ko investori prasa ir pietiekami augsti, jo viņi mēģina uz šī te rēķina pelnīt. Es neredzu arī scenāriju, ka Grieķija varētu izstāties no Eiropas Savienības. Viņi var pieņemt jebkuru lēmumu, jo ir neatkarīga valsts, taču šobrīd nav neviena pazīme, kas liecinātu, ka Grieķijā šāds scenārijs tiktu nopietni apsvērts,» norāda eirokomisārs.

Uz jautājumu, vai varētu sagaidīt vēl kādas finanšu krīzes, A.Piebalgs norāda, ka divas lielākās ekonomikas Francija un Vācija ir augošas, Lielbritānija arī atveseļojas. Tā masa ir pietiekami liela, lai dzītu Eiropu uz priekšu. Eiropa nav ļoti augošs kontinents, bet gan ļoti bagāts kontinents.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām