Citas ziņas

Piebalgs: «Man pietiek, man tiešām pietiek.»

LETA, 10.07.2013

A. Piebalgs (pa kreisi) un Mjanmas opozīcijas līdere Auna Sans Sū Čī.

Foto: EPA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Eiropas Savienības (ES) attīstības komisārs Andris Piebalgs trešo reizi komisāra amatā nonākt nevēlas.

«Man pietiek, man tiešām pietiek, lai arī tas skan priekšlaicīgi,» saka Piebalgs, taujāts par iespēju trešo reizi kandidēt uz komisāra amatu pēc nākamgad gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

«Neesmu kandidāts nākamajā komisijā. Ir daudz iemeslu, bet pats galvenais - divi termiņi, kas ir milzīgs laiks politikā. Var teikt, ka ir dažādi portfeļi, bet tās jau ir atrunas. Latvijas prezidents var būt tikai divus termiņus, tad kāpēc kaut kādā ārējā amatā mēs sūtām trīs termiņus? Jābūt zināmai konsekvencei. Divi termiņi būtu jāliek arī ES regulās.»

Tāpat Piebalgs norāda, ka nevēlas «iet cauri vēlreiz visām dzirnavām» un piedzīvot Eiropas Parlamenta noklausīšanos. «Uzskatu, ka man pietiekami stresa bijis,» saka komisārs, bilstot, ka valdība noteikti spēs atrast labu kandidātu.

Piebalgs uzskata, ka pagaidām ir par agru runāt par viņa paša nākotnes plāniem. «Gribētu atgriezties Latvijā. Šobrīd pamatā dzīvoju viesnīcās un lidmašīnās. Tas ir nogurdinoši. Es tiešām gribētu būt Latvijā. Ja prasa, ko es darīšu? Man ir vēl gandrīz pusotrs gads, kas jānostrādā. Tas ir milzīgs laiks jebkurā darba vietā. Ko darīt? Neesmu nemaz nopietni domājis.»