Piebalgs neizslēdz iespēju iesaistīties Latvijas politikā

2011. gada 11. februāris plkst. 9:23
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Es varu darīt tehnokrātisku darbu, kāds ir Eiropas komisāra darbs, bet negribu un, man šķiet, arī nevarētu būt nācijas līderis, kādam jābūt Valsts prezidentam. Prezidents ir nācijas seja, tas nav tehnokrāts,» sacījis Eiropas attīstības sadarbības komisārs Andris Piebalgs, ziņo laikraksts Neatkarīgā.

Savukārt premjera amats Latvijā, pēc A. Piebalga domām, ir tehnokrātisks amats, jo premjeram mūsu vēlēšanu sistēmā nav pārāk lielas formālās varas, tādēļ premjeram «jābūt stipram ar argumentiem, kas ir tehniski un politiski, jābūt ļoti zinošam, lai varētu vadīt valdību».

A. Piebalgs neizslēdz iespēju iesaistīties Latvijas politikā, bet tikai pēc esošā amata pilnvaru beigām, tas ir, pēc 2014. gada novembra – vēl nebūšot tik vecs, lai nedarītu neko, turklāt pensionēšanās vecums tiks paaugstināts. Viņš pats gan lēš, ka tas varētu būt starts 2018. gada vēlēšanās.

Viņaprāt, Latvijai kā mazai nācijai atbilstošāks būtu tautas vēlēts prezidents, kuram varētu arī nepalielināt pilnvaras – jau esošās premjera nominēšanas, likumu nosūtīšanas Saeimai otrreizējai caurskatīšanai, Saeimas atlaišanai ir pietiekami lielas.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām