Piedāvājumā esošo privātmāju cenas pircējiem nešķietot adekvātas

2011. gada 18. oktobris plkst. 18:44
Dalies ar šo rakstu

Privātmāju un apbūves zemes gabalu tirgus segments joprojām ir mazaktīvs. Piedāvājumu nepapildinot mājas par adekvātu cenu, uzskata Ober Haus Real Estate.

Pašmāju pircēji izrāda interesi tikai par ļoti lētām ēkām vai banku īpašumā esošiem objektiem, lai izmantotu iespēju saņemt izdevīgākus kredīta nosacījumus.

Šobrīd piedāvājumā dominē nepabeigtas privātmājas bez iekšējās apdares vai tādas, kas ir jāremontē, un tas nereti attur potenciālos interesentus. Vietējie pircēji pārsvarā meklē gatavas mājas, kurās var uzreiz sākt dzīvot un kuras ietilpst ekonomiskajā vai vidējā cenu kategorijā. Pabeigtas mājas pārsvarā ir ekskluzīvo īpašumu segmentā, tām ir arī liela platība(virs 250 kvadrātmetriem), tāpēc tās neatbilst potenciālo pircēju vajadzībām.

Lielāko aktivitāti privātmāju sektorā nodrošinājuši ārvalstu iedzīvotāji – pārsvarā no Krievijas un bijušajām NVS valstīm. Taču ir grūti atrast atbilstošus piedāvājumus arī ārvalstnieku prasībām. Par privātmāju, kas šobrīd ir piedāvājumā par 250 līdz 350 tūkst. eiro, pircēji varētu būt gatavi maksāt 150 līdz 200 tūkst. eiro.

Savukārt interese par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai šā gada trešajā ceturksni ir nedaudz sarukusi. Ober Haus pieļauj, ka tas ir saistīts ar būvniecības izmaksu pieaugumu. Tiek izskatīti piedāvājumi, kuru cena ir ap 15-20 eiro/m2 Rīgas apkārtnē un 30-40 eiro/m2 Rīgā. Darījumi notiek ar tiem zemes gabaliem, kuru pārdošanas cena ir līdz 25 tūkst. eiro .
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām