Piedāvās risinājumus, kā uzlabot satiksmi Ķīpsalā

2007. gada 30. oktobris plkst. 7:52
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Padarīt Ķīpsalu pievilcīgāku, izveidot to par draudzīgu vidi šīs teritorijas iedzīvotājiem un meklēt risinājumus satiksmes problēmām — šie ir galvenie uzdevumi, kas likuši idejiski apvienoties vairākiem Ķīpsalas uzņēmumiem, pagājušajā nedēļā parakstot Ķīpsalas sadarbības hartu, šodien, 30.oktobrī, vēsta laikraksts Diena.

To pārstāvji sola neapstāties pie tukšiem solījumiem, bet rīkoties praktiski — iesniegt Rīgas domes satiksmes departamentam savus priekšlikumus par izmaiņām satiksmes organizācijā un jau nākamajā pavasarī rīkot sakopšanas talku.

"Ideja par hartu nāk no iepirkšanās centra Olympia. Sapratām, ka gribam padarīt Ķīpsalu skaistāku un, tā kā viens nav karotājs, uzrunājām arī vairākus kaimiņus," Dienai stāstījis t/c Olympia direktors Andris Reņģītis. Hartu parakstījuši arī viesnīcas Islande Hotel ģenerāldirektors Jānis Naglis, a/s Māris Gailis īpašnieks Māris Gailis, starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT1 ģenerāldirektors Viesturs Tīle, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes dekāna vietniece zinātniskajā darbā Sandra Treja un a/s Hansabankas pārstāvis Ivars Svilāns.

"Ķīpsalā ir vairākas problēmas — sastrēgumi, pārāk liels automašīnu ātrums un neracionāla transporta plūsmas novirzīšana," sacījis A.Reņģītis. Diena norāda, ka uzņēmumu pārstāvji problēmas risinājumu saredz, veicot izmaiņas satiksmes organizācijā — Ķīpsalas ielā izveidot divu joslu kustību halles virzienā, bet centra virzienā — vienu. Gājēju pārejas vietā, kas atrodas nākot no trolejbusa, ierīkot luksoforu ar regulatoru, lai iedzīvotāji varētu nospiest pogu tad, kad nepieciešams šķērsot ielu, lai pie pārejas neveidotos sastrēgumi.

 

Dalies ar šo rakstu