Pieļauj iespēju atjaunot Krievijas un Latvijas dzelzceļu darba grupu

2016. gada 26. aprīlis plkst. 16:35
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš otrdien Maskavā tikās ar Krievijas dzelzceļu (RŽD) prezidentu Oļegu Belozerovu, pārrunājot tirgus situāciju reģionā, abu dzelzceļa kompāniju sadarbību kravu un pasažieru pārvadājumu jomā un Austrumu-Rietumu dzelzceļa koridora caurlaides spējas palielināšanu, informē LDz.

«Šī bija pirmā oficiālā iepazīšanās vizīte, kas bija ļoti konstruktīva un uz biznesa sadarbību vērsta. Izrunājām un iezīmējām tos jautājumus, ar kuriem nepieciešams kopā strādāt gan saistībā ar kravu, gan pasažieru pārvadājumiem. Tālākais jau ir darbs ekspertu līmenī, lai virzītu uz priekšu tos sadarbības jautājumus, ko pārrunājām. Būtiski, ka RŽD prezidents izrādīja ieinteresētību ekonomiski pamatotas sadarbības veidošanā. Esmu pārliecināts, ka Latvijas dzelzceļš var piedāvāt risinājumus un izdevīgus nosacījumus sadarbībai,» norāda LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

Lai gan dzelzceļa uzņēmumu starpā pastāv laba ikdienas sadarbība, abu kompāniju prezidenti pārrunāja arī iespēju atjaunot Krievijas un Latvijas dzelzceļu darba grupu, lai sadarbības jautājumus varētu risināt vēl operatīvāk. RŽD prezidents O.Belozorevs uzsvēra, ka biznesa sadarbībai svarīgas ir arī valsts garantijas, lai investīcijas spētu sevi atpelnīt.

Sarunas laikā vadītāji vienojās tikties maija vidū plānotajā CSŽT Padomes sēdē Tbilisi, kā arī jūnijā Starptautiskajā dzelzceļa forumā Stratēģiskā partnerība 1520 Sočos, kurās pārrunātu konkrētu jautājumu progresu un diskutētu par nākamajiem sadarbības uzdevumiem.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām