Nodokļi

Piemēros dabas resursu nodokli arī reklāmai

Zanda Zablovska, 17.10.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

No 2014. gada 1. janvāra dabas resursu nodoklis (DRN) būs jāmaksā arī par reklāmas izdevumiem un materiāliem.

To paredz Saeimas konceptuāli atbalstītie grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā. Par likumprojektu balsoja 53 deputāti, bet 34 tautas kalpi bija pret.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rosinātais nodokļa apmērs ir 0,91 lats par kilogramu. Nodoklis tiktu piemērots gan uzlīmēm (ja tās nav daļa no iepakojuma sastāvdaļas un nesatur derīguma termiņu), gan skrejlapām, bukletiem, brošūrām, kas satur jebkāda veida reklāmu, gan arī ielūgumu kartiņām un pasākumu reklāmas plakātiem. Nozares pārstāvji iepriekš klāstīja, ka piedāvātais dabas resursu nodokļa apmērs reklāmas izdevumiem un materiāliem ir unikāls Eiropas Savienībā, turklāt draud ar cenu kāpumu 30-70% apmērā.

«Iecerētā dabas resursu nodoļa likme ir nesamērīga un sekas poligrāfijas nozarei Latvijā būs iznīcinošas,» DB norādīja McĀbols poligrāfija valdes loceklis Vilnis Vikmanis. Pēc viņa teiktā, izgatavoto drukas darbu cena pieaugs no 25% līdz 50%.

Ministrija prognozē, ka 2014. gadā DRN reklāmas izdevumiem un materiāliem budžetā radīs papildu 2,19 milj.latu ieņēmumus, bet 2016.gadā – pat 2,56 milj.latu. Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas aprēķini gan ir diezgan atšķirīgi – 1,32 milj. latu nākamgad, bet 2016. gadā DRN no reklāmas materiāliem saruks līdz 877 tūkst. latu, ņemot vērā produkcijas izgatavošanas apjomu kritumu.