Piena cena atkal kāpj

2011. gada 25. novembris plkst. 9:17
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Oktobrī piena iepirkuma cena kāpusi par 2 %, ražotāji bīstamību pagaidām nesaskata.

Šā gada oktobrī salīdzinot ar septembri piena cena ir palielinājusies par 2%, sasniedzot 204,27 Ls/t – salīdzinājumam – pērn oktobrī vidējā piena iepirkuma cena bija 189,53 Ls/t.

Oktobrī pārstrādei iepirktas 43 629 t piena, kas ir par 13% mazāk nekā septembrī, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) sniegtā informācija. Salīdzinot ar 2010.gada oktobri, piena iepirkums ir par 9% mazāks.

LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks skaidro, ka pagaidām piena iepirkumu cenas palielinājums nav uzskatāms par bīstamu, lai gan iepirkumu cenas joprojām turas salīdzinoši augstā līmenī, kas ietekmē produkcijas pašizmaksu. Tomēr ja šis process turpināsies, tas var nelabvēlīgi ietekmēt piena pārstrādātājus, jo vairāk nekā 40 % no pārstrādei nodotā piena ir jāeksportē. Jau iepriekš eksportētāji atzina, ka salīdzinoši dārgākas izejvielas dēļ eksporta tirgos ir grūtāk konkurēt. «Ko darīt? Dzīve rādīs,» tā par augsto piena iepirkuma cenu norāda a/s Talsu piensaimnieks valdes priekšsēdētājs Dainis Norenbergs. Ražošanas resursu cenas ir palielinājušās un arī tas ietekmē visus piena produktu ražošanas ķēdē iesaistītos, tostarp zemniekus. «Ja zemnieki prasīs, maksāsim vairāk, nekas cits jau neatliek,» teica D. Norenbergs. Lielu bīstamību cenu pieauguma procesā viņš pagaidām nesaskata.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.


 

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām