Piena produktu cenas veikalos raisa neizpratni

2015. gada 24. februāris plkst. 9:23
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Pārstrādes uzņēmumi un veikalnieki apgalvo, ka piens un tā produkti kļūst lētāki, taču pircēji un zemnieki ievērojuši pretējo, vēsta laikraksts Neatkarīgā.

Lai gan zemniekiem par pienu maksā arvien mazāk, veikalos piena produkti pēdējā pusgada laikā ir lielākoties kļuvuši dārgāki. Neatkarīgā kopš pagājušā gada augusta seko līdzi konkrētām piena produktu cenām Rimi, Maxima un Mego veikalos Ziepniekkalnā. Pārlūkojot piena produktu vitrīnas, laikraksts secināja, ka 57% gadījumu piena produkti salīdzinājumā ar pagājušā gada 21. augustu ir kļuvuši dārgāki, 35% gadījumu – lētāki. Pārējos gadījumos izmaiņas nav bijušas. Vislielākais sadārdzinājums bijis sviestam – atsevišķos veikalos tā cena kāpusi pat par 40 procentiem. Savukārt lētāk nekā augusta beigās maksā, piemēram, Limbažu piena piens un kefīrs.

Savukārt mazumtirgotāji apgalvoja, ka produktu cenas veikalos esot adekvātas piegādātāju cenām. Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere Neatkarīgajai uzsvēra, ka kopš pagājušā gada septembra aptuveni 200 piena produktu Rimi Latvia veikalos ir lētāki nekā pērn: «Rimi no savas puses samazināja pārdošanas cenas šiem piena produktiem atbilstoši ražotāju iesniegtajam cenu samazinājumam. Šobrīd vidējais cenu samazinājums Latvijā ražotajiem piena produktiem salīdzinājumā ar 2014. gada februāri ir aptuveni 6%, bet salīdzinājumā ar pagājušā gada vidu pat lielāks. Citādi kopumā pēdējā gada laikā cenu līmenis ir bijis stabils, bez būtiskām izmaiņām.»