Piena rūpnīcu būvēs UB Konstrukcijas

2011. gada 12. augusts plkst. 16:09
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Atkārtoti izsludinātā konkursā par jaunās piena rūpnīcas būvdarbu veikšanu par saimnieciski izdevīgāko tika atzīts komandītsabiedrības UB Konstrukcijas piedāvājums 2.8 miljonus latu vērtībā.

Par to informē SIA Latvijas Piens valdes loceklis, kooperatīva Trikāta KS direktors Raimonds Freimanis. Jau nākamnedēļ plānots sākt būvlaukuma sagatavošanas darbus. Būvniecību plānots sākt jau augustā un tā  norisināsies vairākās kārtās. Projektu finansēs SEB banka. Paralēli būvdarbu konkursam noris darbs pie iekārtu un tehnoloģiju nodrošinājuma -  noslēgti līgumi ar galvenajiem iekārtu piegādātājiem, norit līgumu slēgšanas procedūra par atsevišķu mazāku tehnoloģisko iekārtu piegādēm. Projekta kopējās izmaksas tiek plānotas desmit miljonu latu apmērā, kas ietver pilnīgi visus maksājumus t.sk. nodokļus, būvniecības izmaksas, projekta finansēšanas izmaksas, apgrozāmos līdzekļus,  investīcijas iekārtu iegādei, zemnieku ieguldījumu un Eiropas līdzfinansējumu – 2,95 miljoni Ls.

Rūpnīcas būvniecību pilnībā plānots pabeigt 2012. gada sākumā. Ražošanu plānots uzsākt ar  vājpiena koncentrātu,  pēc tam ražojot arī puscietos un cietos sierus. Uzņēmums orientējas gan uz eksportu, gan produkcijas realizāciju arī vietējā tirgū. Realizējot šo kopprojektu, kooperatīvi plāno vienā ražošanas maiņā pārstrādāt 250 līdz 300 tonnas piena. Jāatgādina, ka šis projekts iepriekš izpelnījās asus pārmetumus no esošajiem tirgus dalībniekiem, jo vēl viens piena pārstrādes uzņēmums piena nozari sadrumstalošot vēl vairāk. Tāpat jāatgādina, ka SIA Latvijas Piens jaunas piena pārstrādes rūpnīcas attīstībai izveidojuši piena kooperatīvi Trikāta KS, Dzēse un Piena partneri KS.

 

Dalies ar šo rakstu