Pieņemti grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos

2008. gada 05. februāris plkst. 16:36
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Ir izstrādāta virkne grozījumu Ceļu satiksmes noteikumos, kas uzlabošot satiksmes drošību, palielināšot ceļu caurlaidības spēju un precizēšot atsevišķas noteikumu normas.

Noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2004. gada 29. jūnija noteikumos Nr. 571 „Ceļu satiksmes noteikumi”” otrdien, 5. februārī tika atbalstīts valdības sēdē, informēja Satiksmes ministrija.

Grozījumi izstrādāti, lai saskaņotu Ceļu satiksmes noteikumos ietvertās normas ar Ceļu satiksmes likumā un Autopārvadājumu likumā noteikto, kā arī papildinātu noteikumus ar vairākām normām, kuru mērķis ir uzlabot satiksmes drošības situāciju.

Projekts kā obligātu prasību paredz velosipēdu aizsargķiveru lietošanu bērniem, kas samazinās smagu traumu risku mazajiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Līdzīgi kā vairākās citās valstīs, noteikumos iestrādāta arī norma par to, ka uz ietvēm atļauts novietot stāvēšanai motociklus bez blakusvāģa.

Lai uzlabotu satiksmes plūsmu un mazinātu sastrēgumu iespēju, pašvaldībām paredzētas tiesības noteiktā laika periodā aizliegt mācību braucienus.

Noteikumu projektā ietvertas normas, kuru nolūks ir redakcionāli un strukturāli precizēt Ceļu satiksmes noteikumus. Projektā iestrādāts grozījums, kas paredz svītrot no Ceļu satiksmes noteikumiem tos terminu skaidrojumus, kas jau ir nodefinēti Ceļu satiksmes likumā. Tāpat noteikumi tiek papildināti ar vairākām jaunām ceļa zīmēm un ceļa apzīmējumu.

Vairāk par izmaiņām var lasīt:

http://www.mk.gov.lv/doc/2005/SAMnot_221107_CSNgroz_1.doc

http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=30298351&mode=mk&date=2008-02-05

Pašreizējie Ceļu satiksmes noteikumi:

http://www.csdd.lv/documents/normativiedokumenti/noteikumi/mk/csn.pdf

 

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām