Pienrūpnieki: nav pamata piena cenas kāpumam

2011. gada 05. septembris plkst. 12:54
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Piena iepirkuma cena šogad kopumā sasniegusi augstāko punktu pēdējo divdesmit gadu laikā un nav pamata turpmākam tās pieaugumam.

Tā, komentējot situāciju tirgū, Db.lv atzina a/s Smiltenes piens valdes priekšsēdētāja Gita Mūrniece. Šobrīd piena iepirkuma cena nedaudz samazinās un nav nekāda ekonomiskā pamatojuma, lai rudens un ziemas periodā tā kāptu. Dati par augustu vēl nav zināmi, bet jūlijā vidējā piena iepirkuma cena bija 20,7 santīmi/kg, liecina Latvijas Piensaimnieku Centrālās savienības (LPCS) dati.

Arī LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks norāda, ka piena iepirkuma cena ir ļoti augsta un nav pamatojuma, kāpēc lai ziemas periodā tā augtu. Tradicionāli gan cenai vajadzētu rudenī pieaugt pēc iepirkumu cenas krituma vasarā, taču šogad vasaras periodā cenas uz leju nav gājušas. J. Šolks skaidro, ka pasaules tirgos industriālo piena produktu – piena pulveru un siera cenas lēnām, bet samazinās, tirgus esot pilns ar šiem produktiem un tas rada bīstamību pašmāju eksportētājiem, kas produkciju nevar pārdot.

«Simptomi ir slikti. Ja saražoto nevarēs pārdot, pienrūpniekiem tā būs traģēdija. Jau pagājušais gads bija ļoti sarežģīts, kad liela daļa strādāja ar zaudējumiem,» komentē J. Šolks.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām