Ražošana

Piensaimnieku kooperatīvs Straupe sasniedz apgrozījuma rekordu

Gunta Kursiša, 09.05.2014

Foto: FreeImages

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība Straupe 2013. gadā apgrozīja 5,76 miljonus eiro, kas ir līdz šim uzņēmuma vēsturē nebijis apgrozījuma apjoms.

79% no kopējā apgrozījuma veidoja ieņēmumi no pašražotās produkcijas realizācijas, savukārt kooperatīva peļņu pēc nodokļu nomaksas veidoja vairāk nekā 286,6 tūkstoši eiro.

2013. gadā sabiedrība iepirkusi par 3% piena vairāk nekā 2012. gadā, līdz ar to arī realizēts vairāk pārstrādes produkcijas.

Vidējā piena iepirkuma cena sabiedrībā aizvadītajā gadā bijusi 23,6 santīmi par kilogramu, kas ir augstākā vidējā samaksa kooperatīva pastāvēšanas laikā. Straupes vadība norāda, ka tā pārsniedz vidējo piena iepirkuma cenas līmeni Latvijā par 10%.

Pērnā gada jūnijā darbu sākusi Straupes mazumtirdzniecības struktūrvienība Olainē, septembrī – Jelgavā, bet martā – Rīgas Purvciema tirgū. Zemās rentabilitātes dēļ slēgtas tirdzniecības vietas Smiltenē, Gulbenē un Rīgā, Matīsa ielā. Tāpat arī sabiedrība pērn ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu iegādājusies divas automatizētas iekārtas produkcijas iefasēšanai un izstrādāts un apstiprināts projekts viena miljona eiro apmērā, kas paredz piebūves celtniecību gatavās produkcijas noliktavām, biezpiena ražošanas ceham un degustācijas zālei ar biroja telpām.

Komentāri

Pievienot komentāru