Lauksaimniecība

Pieprasa Latvian Dairy maksātnespēju

Sandra Dieziņa, 13.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība Baltais ceļš prasa SIA Latvian Dairy maksātnespēju.

Maksātnespējas procesa lieta ierosināta Rīgā, Vidzemes priekšpilsētas tiesā 8. februārī.

Kā sarunā ar DB norādīja LPKS Baltais ceļš valdes priekšsēdētāja Ilze Aizsilniece, SIA Latvian Dairy kooperatīvam palicis parādā ap 140 tūkstošiem eiro, «uz kontaktiem uzņēmums vairs neiziet», līdz ar to celta prasība tiesā. Iedevām vairākas piena kravas pagājušā gada novembrī un decembrī, kad piena iepirkuma cenas vēl nebija sarukušas, bet naudu joprojām neesam saņēmuši, sacīja Aizsilniece. Viņa norādīja, ka uzņēmuma īpašnieki neatrodas Latvijā, te sastopami tikai juristi. Situācija nozarē pašlaik ir sarežģīta, iepirkuma cenas samazinās, daži kombināti pienu vairs neiepērk, piebilda Aizsilniece. Iepriekš arī LPKS Pienene KT valdes priekšsēdētāja Astrīda Pauliņa stāstīja, ka Latvian Dairy kooperatīvam nav samaksājis 150 tūkstošus eiro un cieš zemnieki. Pēc koopeartīvu aplēsēm, Latvian Dairy kopējais parāds zemniekiem esot sasniedzis jau 1,8 miljonus eiro.

DB jau ziņoja, ka Latvian Dairy gatavojas vērienīgai modernizācijai un izsludinājis vairākus iepirkumus par iekārtu iepirkšanu. Modernizācijā paredzēts ieguldīt aptuveni vienu miljonu eiro.

Kā liecina Lursoft informācija, Latvian Dairy lielākais īpašnieks ir Kiprā reģistrētā kompānija Goforth Limited 87,6 %, bet trīs Ukrainas privātpersonām katrai pieder pa 4,12 %. 2016. gadu uzņēmums pabeidza ar 3,58 miljonu eiro apgrozījumu un 49,8 tūkstošu eiro peļņu. Dati par 2017. gadu vēl nav publiskoti.

Piena ražotāji izmisumā