Pieprasījums pēc industriālajām platībām joprojām ir zems

2011. gada 19. septembris plkst. 10:24
Dalies ar šo rakstu

Industriālo platību tirgus atgūstas salīdzinoši lēnāk; joprojām aptuveni piektā daļa telpu nav aizpildīta. Arī industriālo platību nomas cena saglabājas zema, izriet no nekustamā īpašuma konsultāciju un pakalpojumu kompānijas Colliers International pārskata.

Šobrīd vidējā nomas maksa par A klases telpām ir no 2,8 līdz 4 eiro par kvadrātmetru mēnesī un no 1,5 līdz 3,5 eiro mēnesī par B klases telpām.

Ņemot vērā nelielo pieprasījumu, arī tuvākajos 12 mēnešos nav sagaidāma būtiskas pārmaiņas – brīvo platību īpatsvars saglabāšoties augsts, un arī nomas maksai nav pamata pieaugt. Līdz ar to nav sagaidāma arī jaunu projektu attīstība šajā segmentā. Šogad tirgu varētu papildināt tikai viens objekts Mārupē, kura kopējā iznomājamā platība būs 3000 m2.

Tomēr arī pašreizējā situācijā varot saskatīt pozitīvo. Salīdzinoši lētas telpas, brīvas platības varētu būt Latvijas priekšrocības – piemēram, Krievijas uzņēmēji ir izvēlējušies noliktavas Latvijā kā pārkraušanas punktus preču plūsmai no Eiropas Savienības un Ķīnas.

Pagaidām pieprasījumu šajā segmentā ir nodrošinājuši jau esoši tirgus spēlētāji, pārsvarā vietējā tirgū strādājoši loģistikas uzņēmumi, kas sava biznesa attīstībai spējuši piesaistīt uzņēmējus no kaimiņvalstīm, komentējis Colliers International valdes priekšsēdētājs Deniss Kairāns.

Šā gada pirmajā pusgadā dažos objektos brīvā platība veidoja 28 – 30% no kopējā apjoma, savukārt citos vispār nav bijis brīvu platību. Tas, cik aizpildīts ir objekts, ir atkarīgs no tā atrašanās vietas, būvniecības kvalitātes un apsaimniekošanas. A un B klases industriālo telpu kopējā platība šā gada jūlijā bija 477 tūkst. m2.

Kompānija prognozē, ka līdz nākamā gada beigām uzņēmumi un finanšu iestādes turpinās pārņemt grūtībās nonākušus objektus, kā arī iegādāties stratēģiski izdevīgus īpašumus. Piemēram, šogad ar Colliers palīdzību BLRT Invest iegādājās objektu Katlakalna ielā, Rīgā, tāpat līdz šā gada beigām tiek plānota Dommo biznesa parka izsole.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām