Pieprasītākajās vietās varētu palielināties biroju nomas maksa

2011. gada 21. februāris plkst. 15:05
Dalies ar šo rakstu

Brīvās biroju platības Rīgā pamazām aizpildās, tāpēc šogad varētu būt gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, pieļauj kompānijas Latio speciālisti.

Nomnieku aktivitāte biroju tirgū pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos palielinājās. Pieprasījuma pieaugums bija vērojams galvenokārt Rīgas centrālajā daļā, bet galvaspilsētas perifērijā nomnieku interese saglabājās diezgan zema.

Kā vienu no aktivitātes iemesliem Latio nosauc uzņēmumu plānus paplašināties 2011. gadā. Tāpat joprojām nomnieku aktivitāti veicina arī salīdzinoši zemās nomas maksas un iespējas esošajā piedāvājumā atrast uzņēmuma vajadzībām piemērotākas biroja telpas.

Straujāk neiznomāto telpu apjoms sarūk pieprasītākajās vietās un labākajās ēkās Rīgas centrā un Skanstes ielas rajonā. 2010.gada sākumā neiznomāti bija 30–40% biroju telpu, bet šā gada sākumā šis rādītājs ir samazinājies līdz 30%. Jaunajās biroju ēkās neaizpildīto telpu apjoms ir atšķirīgs un ir atkarīgs no ēkas atrašanās vietas, nomas maksas, piedāvātā servisa, apkārtējās infrastruktūras.

Redzot nomnieku aktivitāti un interesi, ēku īpašnieki vairs nav gatavi brīvajām telpām piesaistīt nomniekus par zemu nomas maksu, komentēja Latio Komercīpašumu tirdzniecības daļas vadītājs Jānis Šīns. Iespējams, ka jau šogad par 10 – 15 % varētu pieaugt nomas maksa.

2010.gada pēdējā ceturksnī A klases biroju telpu segmentā vidējā nomas maksa, par kuru notika darījumi, bija 8–9 eiro par kvadrātmetru mēnesī, B klases biroju telpu segmentā – 6–7 eiro par kvadrātmetru mēnesī.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām