Pierīgas pašvaldības varētu cīnīties ar Rīgas satiksmes tarifiem, veidojot paralēlus, lētākus maršrutus

2013. gada 05. novembris plkst. 14:10
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Pierīgā varētu veidot maršrutus paralēli Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme maršrutiem. Piemēram, uz Mārupi 25. maršruta Rīgas satiksmes autobusam paralēli varētu kursēt arī Mārupes pašvaldības sabiedriskais transports, šādu iespējamību neizslēdza Pierīgas pašvaldību vadītāji Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs pauda, ka Tukumā ir rentabli maršruti, kuros brauciena cena ir 50 santīmi, tādēļ interesants ir fakts, ka uzņēmums Rīgas satiksme nav rentabls un tur plānots ieviest cenu vairāk nekā 80 santīmu apmērā.

Pierīgas pašvaldību vadītāji izteica viedokli, ka spēcīgs pašvaldību iedzīvotāju deklarēšanās vilnis Rīgas pašvaldībā nav gaidāms, un tie, kas deklarēsies galvaspilsētā, lai varētu braukt par zemākām cenām sabiedriskajā transportā, «nebūs lielākā daļa».

Jau vēstīts, ka rīdzinieka statusu ieguvušajiem iedzīvotājiem, izmantojot Rīdzinieka karti, pamatcena braucienam autobusoā, trolejbusā, tramvajā, kā arī minibusā no nākamā gada būs 0,7 eiro, kamēr galvaspilsētā nedeklarētajiem iedzīvotājiem par braucienu nāksies maksāt – 1,20 eiro.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds