Piesaista, palaižot brīvsolī 

Tiecoties pēc ideālas darba vietas statusa, daudzi uzņēmumi piedāvā elastīgu darba laiku un iespēju strādāt attālināti, eksperti norāda uz potenciāliem riskiem.

Kristīne Stepiņa, 29.06.2016
1/2

SIA Lattelecom Personāla vadības direktore Ingrīda Rone

Jāatzīst, ka nav tādas absolūtās elastības. Piemēram, tirdzniecības centrā, kur mūsu uzņēmums nomā telpas, ir jau šī tirdzniecības centra definēti noteikumi, kuri jāievēro, – veikalam jābūt atvērtam noteiktas stundas un līdz ar ko uzņēmumam jānodrošina, ka darbinieki šajās stundās apkalpo klientus. Līdzīgi ir ar mūsu tehniskajiem darbiniekiem, kuriem klientu bojājumi ir jānovērš konkrētā laikā, kas atrunāts līgumā.
Tāpēc šajos gadījumos varam ņemt vērā darbinieka vēlmes pēc konkrētām brīvām dienām vai stundām, veidojot darba grafikus, bet nevaram dot iespēju darbiniekiem brīvi izvēlēties, kad un vai nākt uz darbu. Plašāk elastības jēdziens realizēts SIA Lattelecom viedajā birojā Mettropole, pēc šī principa pagājušā gadā renovēti divi uzņēmuma Dzirnavu ielas biroja stāvi, bet šogad tiks turpināta biroja renovācija, izbūvējot vēl divus stāvus.

Foto: Edijs Pālens/LETA

Pasaules ekonomikas foruma pārskatā The Future of Jobs konstatēts, ka darba formu izmaiņas un elastīgs darbs ir spilgtākā nākotnes tendence nodarbinātības jomā. Tā saucamie tūkstošgades paaudzes darbinieki, kas dzimuši starp 1980. un 1995. gadu, līdz 2020. gadam veidos 50% darbaspēka visā pasaulē. Šī paaudze arvien uzstājīgāk gaida, ka darba devējs nodrošinās mūsdienīgus darba apstākļus, tostarp atbilstošu tehnoloģisko nodrošinājumu un piedāvās elastīga darba iespējas. Tiek lēsts, ka tie darba devēji, kas labāk izprot un pielāgojas jaunajiem darba tirgus apstākļiem, būs veiksmīgākie cīņā par talantu piesaisti un noturēšanu.

Visu rakstu Piesaista, palaižot brīvsolī iespējams izlasīt trešdienas, 29.jūnija, laikrakstā Dienas Bizness, 12.-13.lpp.!

Uzņēmumu pieredzi iespējams izlasīt galerijā augstāk!

Jaunākais izdevums