Piesavinās pabalstu naudu

2011. gada 20. janvāris plkst. 8:47
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Uzsākta izmeklēšana saistībā ar iespējamu sociālo pabalstu naudas piesavināšanos. Siguldas novada Mores pagasta sociālā darbiniece Gunta Makarova tiek turēta aizdomās par sociālo pabalstu neizmaksāšanu pilnā apmērā, vēsta Latvijas Avīze. «Mūsu pabalsti saruka arvien mazāki, bet Gunta Makarova aizbildinājās, ka krīzes dēļ pašvaldības sociālajā budžetā neesot naudas. Pērn februārī, martā, aprīlī un maijā nesaņēmu ne santīma. Sociālā darbiniece skaidroja, ka garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalstu par trūcīgu atzīta persona saņem tikai deviņus mēnešus gadā, tad iesniegums jāraksta no jauna. Taču pērn decembrī, kad atklājās notikušais, viņa steigšus izmaksāja ļaudīm milzīgas summas - simtiem latu. Lika arī parakstīties uz atsevišķām lapām, minot, ka visa summa esot samaksāta un nevienam nekādu pretenziju vairs neesot. Kāpēc nauda tiek atmaksāta, nevienam nepaskaidroja. Mēs kā muļķīši parakstījāmies un tikai pēc nedēļas uzzinājām, ka nauda kavējusies nevis tukšās kases dēļ, bet tādēļ, ka GMI un malkas pabalsti nonākuši negodīgās darbinieces kabatā,» laikrakstam norāda viena no cietušajām ģimenēm Mores pagastā Siguldas novadā.

Maksimovu ģimene stāsta, ka pēc tam, kad G. Makarova visiem bija atmaksājusi «nobēdzināto» naudu, pagastā ieradās cita Siguldas novada sociālā dienesta darbiniece, lai kopā ar katru no trūcīgajām ģimenēm pārliecinātos par lietā esošo materiālu atbilstību īstenībai. Atklājies, ka gan Maksimovu ģimenei, kurā aug divas mazas meitiņas, gan viņas tēva Jāņa Ebena ģimenei ar trim bērniem katrai piešķirts arī malkas pabalsts 120 lati, kurus viņi neesot nedz prasījuši, nedz arī saņēmuši.

Siguldas kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietniece Līga Jermacāne informē, ka izmeklēšanas procesā policija centīsies noskaidrot patieso pabalstu summu apmērus. «Šobrīd tiek veiktas pārbaudes, lai noteiktu, cik daudz naudas sociālā darbiniece piesavinājusies, kā arī cik iedzīvotāju cietuši un cik daudz no pabalstu naudas viņi zaudējuši,» tā viņa.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām