Piešķir finansējumu 6,5 miljonu latu apmērā SIA LDz ritošā sastāva serviss

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 10. jūnijs plkst. 10:30

SEB banka un VAS Latvijas dzelzceļš meitas uzņēmums SIA LDz ritošā sastāva serviss parakstījuši divus aizdevuma līgumus par 4 miljonu latu kredītlīniju un 2,5 milj. Ls garantiju.

Kredītlīnijas mērķis ir degvielas obligāto rezervju finansēšana, savukārt garantija kalpos kā apstiprinājums akcīzes nodokļa saistību pret valsti izpildes nodrošināšanai.

Kredītlīnijas izmantošanas laiks ir divi gadi, savukārt garantija darbosies līdz 2011. gada jūnijam, DB informēja bankas pārstāve Agnese Strazda.

SEB bankas valdes loceklis Kaspars Dēliņš norāda, ka Latvijas dzelzceļam kā būtiskam Latvijas loģistikas uzņēmumam ir liela nozīme arī eksporta veicināšanā un šis aspekts bankai esot svarīgs, jo tādējādi tiekot nodrošināta laba infrastruktūra tiem Latvijas uzņēmumiem, kuri savu produkciju pasaules tirgū virzot tieši ar dzelzceļa starpniecību.

Savukārt Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis uzsver, ka uzņēmums ļoti rūpīgi un atbildīgi izturas pret saviem ieguldījumiem. «Ieguldām tikai tad, kad skaidri zinām, kā atgūsim ieguldīto.»

 

Atslēgvārds