Enerģētika

Piešķir garantijas līniju siltumenerģētikas un ūdens attīrīšanas projektu realizācijai

Jānis Rancāns, 09.08.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Danske Banka parakstījusi līgumu ar uzņēmumu SIA Filter par garantijas līnijas piešķiršanu četru miljonu eiro apmērā siltumenerģētikas un ūdens attīrīšanas projektu realizācijai Latvijā.

SIA Filter vadītājs Agris Šipkovs atzina, ka piešķirtā garantijas līnija paplašina uzņēmuma iespējas un ļauj attīstīties. «Danske Bankas atbalsts ievērojami palielinās Filter jaudu apjomīgu siltumenerģētikas, tai skaitā atjaunojamo energoresursu un ūdens attīrīšanas projektu, realizācijai Latvijā,» sacīja A. Šipkovs.

Viņš arī norādīja, ka atjaunojamo energoresursu izmantošanai enerģētikā ir liela nozīme Latvijas tautsaimniecības attīstībā, kas ievērojami palielina valsts neatkarību enerģētisko resursu jomā.

SIA Filter nodrošina tehnoloģiskās iekārtas katlu mājām, koģenerācijas un ūdens attīrīšanas stacijām, kā arī automatizācijas sistēmas ražošanas procesiem. Filter Grupas uzņēmumi darbojas Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, kā arī Baltkrievijā, Bulgārijā, Somijā un Krievijā.

Gandarījumu par sadarbības paplašināšanos ar SIA Filter pauda arī Danske Bankas vadītājs Raivis Kakānis. Viņš norādīja, ka klienta mātes uzņēmums Igaunijā jau sadarbojoties ar Danske Bank Grupu.

Danske Banka ir Dānijā reģistrētās Danske Bank filiāle Latvijā. Danske Bank Group ir lielākā banka Dānijā un ir plaši pārstāvēta 15 valstīs. Bankai ir pieci miljoni klientu.