Piešķirs papildu naudu kultūras pieminekļiem

2011. gada 29. marts plkst. 17:59
Autors: Mārtiņš Apinis
Dalies ar šo rakstu

Kultūras ministrija (KM) izsludinās papildkārtu konkursā par ERAF finansējuma piešķiršanu privātīpašniekiem kultūras pieminekļu saglabāšanai.

Šodien valdībā apstiprināti grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par atbalstu kultūras pieminekļu privātīpašniekiem kultūras pieminekļu saglabāšanā un to sociālekonomiskā potenciāla efektīvā izmantošanā, dodot iespēju konkursa otrajā kārtā pieteikt finansiāli mazāk ietilpīgus projektus, potenciāli paplašinot pretendentu loku.

Projektu iesniegšanas otro kārtu KM plāno izsludināt šā gada 2. ceturksnī, tajā pieejami līdzekļi 1 321 190 LVL apmērā.

Izmaiņas noteikumos paredz, ka aktivitātes ietvaros pieejamais Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) maksimālais līdzfinansējuma apmērs vienam projektam tiek noteikts ne vairāk kā 250 000 latu un ne mazāk kā 100 000 latu. Iepriekš tas bija ne vairāk kā 1 999 999 latu un ne mazāk kā 250 000 latu.

Nosakot zemāku līdzfinansējuma apmēru, tiek paredzēta iespēja atbalstīt lielāku skatu projektu. KM norāda, ka atbalsta likme tiek saglabāta līdzšinējā apmērā, - līdz 50% no projekta izmaksām nodrošina Eiropas Savienības finansējums, savukārt pārējo – projekta īstenotājs.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām