Finanses

Pieteikties atbalstam liedz neizpildāmi kritēriji

Elīna Pankovska, 04.11.2016

DB 4.novembra numura vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nevis nevēlēšanās, bet gan neizpildāmie kritēriji ir iemesls tam, kāpēc daļa pašvaldību nav pieteikušās atbalstam uzņēmējdarbības vides uzlabošanai, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Kopumā 20 Latvijas pašvaldības līdz šim nav iesniegušas projektu ideju konceptus Eiropas Savienības līdzfinansējumam pašvaldību uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūrai, DB informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Aktivitātes mērķis ir palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām. Šī jau ir trešā atlases kārta, un šoreiz projektus var iesniegt pašvaldības, kas atrodas ārpus nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centriem, vai to izveidotas iestādes, vai minēto pašvaldību kapitālsabiedrības, kas veic pašvaldības deleģēto pārvaldes uzdevumu izpildi.

Plānotais ERAF finansējums šai kārtai ir 37,19 milj. eiro, liecina informācija VARAM mājaslapā. Aptaujātās pašvaldības, kuras nav iesniegušas savas idejas, norāda, ka faktiski izšķirošie bija izvirzītie kritēriji un lielā atbildība, kas nav ļāvuši iesniegt projektus. Proti, īstenotā projekta rezultātā ir jābūt radītām jaunām darba vietām, kas ne vienmēr ir iespējams. Savukārt atbildība par projekta īstenošanu tiek prasīta no pašvaldības. Tāpēc, apzinoties, ka, iespējams, mērķis netiks sasniegts, atsevišķas pašvaldības izvēlējušās projektus neiesniegt.

Visu rakstu Pieteikties atbalstam liedz neizpildāmi kritēriji lasiet piektdienas, 4.novembra laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru