Pievilcīgākie darba devēji – Latvijas valsts meži un Starptautiskā lidosta Rīga

2012. gada 17. aprīlis plkst. 10:59
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pievilcīgākie darba devēji strādājošo uztverē ir valsts sektoru uzņēmumi – Latvijas valsts meži, Latenergo un Latvijas Dzelzceļš. Savukārt studenti par pievilcīgākajiem darba devējiem uzskata Starptautisko lidostu Rīga, Swedbank, airBaltic Corporations un citus uzņēmumus.

To atklāj pētījumu aģentūras TNS aizvadītā gada beigās notikusī strādājošo un studentu aptauja par pievilcīgākajiem darba devējiem.

Tāpat par pievilcīgiem darba devējiem vismaz 3% Latvijas strādājošo nosaukuši arī Starptautisko lidostu Rīga, Grindeks, Latvijas Mobilais Telefons, airBaltic Corporation, Lattelecom, Skonto Būve, Ventspils Nafta, Hanzas Maiznīca un Latvijas Finieris.

Savukārt studentu vidū 3% barjeru pārvarējuši arī Latvenergo, Latvijas valsts Meži, Lattelecom, SEB banka, Latvijas Mobilais Telefons, Grindeks, Siemenes, Nordea Banka, Coca-Cola HBC Latvia.

Pētījuma ietvaros tika noskaidroti pievilcīgākie darba devēji Latvijā – t.i. tie uzņēmumi, kuros potenciālie darba ņēmēji strādātu vislabprātāk. Aptaujā tika iekļauti lielākie uzņēmumi pēc darbinieku skaita un apgrozījuma no dažādām nozarēm, kā arī tie uzņēmumi, kurus spontāni nosauca paši darbinieki.

Tāpat pētijuma ietvaros tika noskaidrots, ko strādājošie un topošie speciālisti – studenti sagaida no darba devējiem un kādi ir darba devēju izvēles kritēriji, kā arī identificēts pievilcīgāko darba devēju Top50.

Kā norādīja TNS personāla pētījumu eksperte Signe Kaņējeva, tad uzņēmumi, kuri atzīti kā pievilcīgākie, ir spējuši Latvijas «darba tirgu» pārliecināt, ka tie citu uzņēmumu vidū ir teicama vieta, kur strādāt.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām