Piketā pie Saeimas pulcējušies vairāki desmiti Latgales atbalsītāju 

Ceturtdienas rītā pie Saeimas ēkas Rīgā bija pulcējušies vairāki desmiti cilvēku, lai paustu atbalstu Latgalei un protestētu pret grozījumiem likumā «Par akcīzes nodokli».

Dienas Bizness, 2012. gada 09. februāris plkst. 10:36

Daudzi piketētāji bija sagatavojuši plakātus ar uzrakstiem «Labāk šaujiet, nekā pazemojiet!», «Beidziet barot mūs ar solījumiem!», «Radiet darbavietas!» un «Pret ekonomisko deportāciju!» u.c.

Kārtību pie Saeimas ēkas uzrauga vairāki likumsargi. Nekādi starpgadījumi līdz šim nav novēroti.

Db.lv jau ziņoja, ka Latgales iedzīvotāji turpina protestēt pret šī brīža ekonomisko un sociālo politiku Latvijas reģionos un grozījumiem likumā «Par akcīzes nodokli».

«Grozījumi, kas stājās spēkā 2012.gada 1.janvārī, Latvijā stingri regulē pierobežas iedzīvotājiem iespēju iebraukt no Krievijas un Baltkrievijas, un gandrīz aizliedz ievest Latvijā akcīzes preces savām vajadzībām, piemēram, cigaretes, stipro - kvalitatīvāku nekā Latvijas - alkoholu un benzīnu, kas arī diemžēl ir gan kvalitatīvāks un pats svarīgākais gandrīz uz pusi lētāks nekā ofšoru kompāniju piedāvātais, kas ne katram Latgales iedzīvotājam ir peļņas avots, bet gan lielākajai daļai Latgales iedzīvotāju deva iespēju sabalansēt savus ienākumus un izdevumus,» iepriekš norādīja viens no Latgales piketu iniciatoriem un organizētājs Andris Krievs.

«Visu cieņu valsts nodokļu politikai, tomēr šis lēmums ļoti negatīvi ietekmē parastos Latgales iedzīvotājus. Nopirkt lētāk un pārdot ar peļņu - vai tas nav vispārējs tirdzniecības princips?» viņš vaicā.

Latgalietis skaidro, ka daudziem šāda tirdzniecība esot vienīgā iespēja izdzīvot un pabarot bērnus, samaksāt valsts un pašvaldību iestādēs visus maksājumus, kas dod iespēju dzīvot Latvijas teritorijā.

«Mums atņēma pēdējo, bet pretī nepiedāvā nevienu projektu Latgales attīstīšanai vai jaunu darba vietu radīšanai,» saka A. Krievs.

Iniciatīvas grupa jau esot saņēmusi Rīgas domes atļauju protesta akcijas rīkošanai Rīgā pie Saeimas ēkas.

Dalies ar šo rakstu!