Pinterest bauda lielu riska kapitālistu atzinību

2013. gada 24. oktobris plkst. 12:40
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Fotogrāfiju dalīšanās sociālā vietne Pinterest no investoriem piesaistījusi 225 miljonus ASV dolāru, tādējādi sasniedzot tirgus vērtību 3,8 miljardu dolāru apmērā.

Pinterest sniegtais pakalpojums, kas ļauj organizēt interneta grāmatzīmes un dalīties ar fotogrāfijām, kļuvis par iecienītu produktu mārketinga rīku, tādējādi sociālā vietne guvusi plašu popularitāti, tajā dižojoties dažādiem zīmoliem..

Lai gan Pinterest nav atklājusi informāciju par piesaistītajiem investoriem, All Things Digital, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, norāda, ka to vidū ir tādas riska kapitāla firmas kā Andreessen Horowitz, FirstMark Capital, Bessemer Venture Partners un Valiant Capital Management.

Piesaistīto finansējumu Pinterest iecerējis izmantot, lai attīstītu pakalpojumu, lielāko uzmanību pievēršot mobilajām ierīcēm. Aptuveni 75% Pinterest lietotāju piekļūst sociālajai vietnei ar mobilo ierīču palīdzību, atklājusi kompānija. Tāpat Pinterest iecerējis veikt globālu ekspansiju. Kompānija jau nodibinājusi savas pārstāvniecības Lielbritānijā, Francijā un Itālijā. Līdz gada beigām tā plāno darbu uzsākt vēl papildus desmit valstīs.

Pēdējo gadu laikā Pinterest bauda lielu popularitāti, un vietne ir viena no visbiežāk apmeklētajām internetā. Saskaņā ar comScore aplēsēm Pinterest mēnesī ASV apmeklēja 24,9 miljoni lietotāju. Tiek pieļauts, ka, ja ņem vērā arī pasaules lietotājus, šis skaits varētu sasniegt 50 miljonus.

Pinterest ir arī viens no straujāk augošajiem Silīcija ielejas iesācējuzņēmumiem. Neraugoties uz to, ka kompānija vēl joprojām mēģina atrast labāko naudas pelnīšanas ceļu, tā ir strauji augusi un jau arī iepriekš piesaistījusi ievērojamu riska kapitālu.

Februārī Pinterest saņēma riska finansējumu 200 miljonu ASV dolāru apmērā, tādējādi tās tirgus vērtība sasniedza 2,5 miljardus dolāru. Pēc nesenajām investīcijām, Pinterest tirgus vērtība ir palielinājusies gandrīz uz pusi.

Dalies ar šo rakstu