Jaunākais izdevums

Kompānijai Pinterest sākotnējā publiskā akciju piedāvājumā izdevies piesaistīt 1,43 miljardus ASV dolāru.

Uzņēmums sākotnēji akcijas cenu bija noteicis 15-17 dolāru diapazonā, taču investoru augstā pieprasījuma rezultātā cena paaugstināta līdz 19 dolāriem, uzņēmuma vērtībai sasniedzot 10 miljardus dolāru.

Pinterest ienākumi pērn pieauga par 60% līdz 756 miljoniem dolāru, un uzņēmums strauji samazināja zaudējumus līdz 63 miljoniem dolāru. Pinterest dibināts 2010.gadā un patlaban tā lietotāju skaits sasniedz 265 miljonus mēnesī.

Komentāri

Pievienot komentāru
Investors

Pinterest konfidenciāli iesniedzis pieteikumu akciju sākotnējam publiskajam piedāvājumam

LETA--AFP, 22.02.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sociālais tīkls «Pinterest», kur lietotāji izrāda savu interešu attēlus, konfidenciāli iesniedzis pieteikumu akciju sākotnējam publiskajam piedāvājumam (IPO), ceturtdien vēsta laikraksts «Wall Street Journal».

Laikraksts norāda, ka uzņēmums šajā IPO varētu tikt novērtēts vismaz 12 miljardu dolāru (10,5 miljardu eiro) apmērā.

«Pinterest» debitēt akciju biržā varētu jūnija beigās.

Kompānija komentārus saistībā ar «Wall Street Journal» izskanējušo informāciju nesniedz.

2012.gadā izdots likums ļauj atsevišķiem uzņēmumiem pieteikumu IPO iesniegt konfidenciāli, tādējādi sniedzot iespēju jaunuzņēmumiem sākt kapitāla piesaistes procesu pirms detalizētas finanšu informācijas publiskošanas.

«Pinterest» norāda, ka tam ir vairāk nekā 250 miljoni ikmēneša aktīvo lietotāju, no kuriem lielākā daļa dzīvo ārpus ASV.

Uzņēmums naudu gūst no reklāmām, kā arī no tā, ka tam ir nozīmīga loma interneta tirdzniecības veicināšanā, jo lietotāji izmanto «Pinterest», lai iegūtu informāciju par jauniem produktiem vai pakalpojumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazais bizness

VIDEO:Kest Cēsīs - ne visiem pa spalvai

Monta Glumane, 13.05.2020

Dalies ar šo rakstu

Šefpavārs Māris Jansons

Foto: Ritvars Skuja/Dienas Bizness

Pārcelšanās no Rīgas uz Cēsīm šefpavāram Mārim Jansonam devusi iespēju noslīpēt restorānu "Kest" un sarakstīt savu pirmo pavārgrāmatu.

Restorāns "Kest", kas lībiešu valodā nozīmē "viņpus", tika plānots trīs gadus un šefpavārs Māris Jansons atzīst - labi, ka tā. Ja tas nebūtu veidots lēnām, tad tas būtu sasteigts, bez dvēseles - vienkārši uzļipināts. Šefpavārs stāsta, ka mūsdienās neveido restorānus ar baltu interjeru. Vairums ir tumši, melni, veidoti "Instragram" stilā, tajos ir daudz augu un elementu - mūžīgais "Pinterest". "Kest" ir gluži pretējs - tīrs, skandināvisks, bez liekām detaļām, saglabājot vēsturisko, kas liecina, ka telpās kādreiz atradies ugunsdzēsēju depo.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sociālo tīklu uzņēmums "Facebook" iegādājies GIF veidotāju "Giphy" un plāno to pievienot "Instagram" komandai, ziņo BBC.

GIF (Graphical Interchange Format) ir animēts attēls vai īss bezskaņas video. Tos bieži izmanto sociālajos medijos vai ziņojumapmaiņas lietotnēs, lai paustu emocijas.

Darījuma vērtība tiek lēsta 400 miljonu ASV dolāru apjomā, bet "Facebook" šādu informāciju nav sniedzis.

"Instagram" informē, ka arī pēc darījuma trešo pušu uzņēmumi joprojām varēs piekļūt "Giphy" GIF bibliotēkai. "BBC" gan norāda, ka daļa no šiem uzņēmumiem, ieskaitot "Twitter" un "Pinterest", ir tiešie konkurenti "Facebook".

"Facebook" paziņojusi, ka 50% no "Giphy" trafika jau līdz šim veidoja "Facebook" platformas.

Komentāri

Pievienot komentāru