Pirmās trīs Vācijas bankas veiksmīgi izturējušas stresa testus

2010. gada 29. jūnijs plkst. 17:46
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Trīs lielas Vācijas bankas – Deutsche Bank, Commerzbank un BayernLB – ir veiksmīgi pārvarējušas Eiropas finanšu regulatoru stresa testus, tā Reuters ziņojusi kāda vārdā nenosaukta amatpersona, kas ir iepazinusies ar notiekošo procesu.

Jāatgādina, ka minēto tā saucamo stresa testu mērķis ir novērtēt, vai banku bilances ir pietiekami spēcīgas, lai tiktu galā ar vēl vienu krasu situācijas pasliktināšanos ekonomikā.

Kopumā šajos testos tikšot novērtētas aptuveni 25 Eiropas bankas un apkopojošie rezultāti tikšot publicēti nākamajā mēnesī.

Eiropas Centrālā banka un Eiropas banku regulators CEBS esot ierosinājis veikt arī otro stresa testu raundu, kura laikā tikšot izvērtētas vairāk nekā 100 citas Eiropas Bankas, Reuters ziņojusi kāda amatpersona.

Pašlaik tiek lēsts, ka Eiropā tieši Vācijas bankām ir lielākais slikto kredītu apjoms.  Uz 2009. gada beigām slikto kredītu apjoms sasniedzis 213 miljardus eiro, kas ir par 50% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina audita kompānijas PricewaterhouseCoopers dati.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām