Pirmie trīs Latvijas Universitātes projekti saņem Mikrotīkls finansējumu

2016. gada 27. janvāris plkst. 14:31
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Finansējuma saņemšanai ir apstiprināti LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra (LU DZM IC) projekti, kuru mērķis ir veicināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, t.sk. LU Mazo dabaszinātnieku skolas izveide. Finansējums Universitātes dabaszinātņu un medicīnas nozares projektiem ir pieejams, pateicoties 500 000 eiro ziedojumam, ko pagājušā gada nogalē Latvijas Universitātes Fondā veica Latvijas datortīklu aprīkojuma ražotājs SIA Mikrotīkls.

LU DZM IC jau martā uzsāks darbu pie LU Mazo dabaszinātnieku skolas mācību satura izstrādes. Plānots, ka nākotnē 1. – 7. klašu skolēniem Universitātē būs iespēja apmeklēt gan regulārās dabaszinātņu nodarbības, saturīgi pavadot savu brīvo laiku, gan arī vienreizējas nodarbības kopā ar klasi, lai padziļināti apgūtu kādu no dabaszinību un matemātikas tēmām. LU Mazo dabaszinātnieku skola būs pirmā mērķtiecīgā universitātes iniciatīva darbā ar pašiem mazākajiem skolēniem.

Tāpat tiks atbalstīti divi projekti 7. – 9. klašu skolēniem – Latvijas skolēnu komandas dalība Eiropas Starptautiskajā Dabaszinātņu olimpiādē (EUSO), kas šogad notiks Tartu, Igaunijā, bet 2017. gadā – Kopenhāgenā, Dānijā. Viens no pasākumiem, ar kura starpniecību skolēni tiek atlasīti olimpiādei, ir LU DZM IC organizētais virtuālais konkurss. Iegūtais finansējums palīdzēs segt izdevumus par konkursa fināla pasākumu Ekspedīcija zinātņu pasaulē. Tajā labākie konkursanti 2 dienu garumā iejutīsies dabas pētnieku un matemātiķu lomās.

Ziedojumu administrē Latvijas Universitātes Fonds.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds