Pirmo reizi Oskaru iegūst filma, kas uzņemta ar Kickstarter atbalstu

2013. gada 25. februāris plkst. 17:57
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Dokumentālā filma Inocente, kas stāsta par jaunu bezpajumtnieci, kas gatavojas savam pirmajam mākslas šovam, ieguvusi prestižo ASV Kinoakadēmijas balvu - Oskaru. Šī ir pirmā apbalvojumu ieguvusī filma, kas tapusi, līdzekļus tās uzņemšanai rodot ar finansnējuma piesaistes vietnes Kickstarter atbalstu, vēsta BBC.

Filmas Inocente uzņemšanai vietnē Kickstarter savus līdzekļus piešķīra 294 atbalstītāji - kopumā vietnē tika gūts vairāk nekā 52 tūkst. ASV dolāru (aptuveni 27 tūkst. Ls) finansējums.

Dokumentālā filma saņēma apbalvojumu kā labākā īsā dokumentālā filma.

Ar «pūļa atbalstu» tika uzņemtas arī divas citas Holivudas gaidītākajam apbalvojumam Oskaram nominētās filmas – Kings Point un Buzkashi Boys.

«Pūļa atbalsts patlaban ir kļuvis par nozīmīgu aspektu filmu veidotāju finanšu stratēģijā,» portālam Mashable pauda Raindance Film Festival un apbalvojuma British Independent Film Awards pamatlicējs Eliots Grovs (Elliiot Grove). 

Jau rakstīts, ka tādas finansējuma piesaistes vietnes kā Kickstarter un Indiegogo kļuvušas par populāru vietu, kur cilvēki ar interesantām idejām tās mēģina pārvērst par realitāti. Minētajās vietnēs katrs var izklāstīt savu ideju un lūgt finansējumu to īstenošanai. Ar Kickstarter un Indiegogo naudu ieguvuši dažādu ierīču, datorspēļu, filmu un priekšmetu autori. Cilvēki, kas ziedo noteiktas summas, parasti jauno ierīci saņem pirmie. Tā, piemēram, ar finansējuma piesaistes vietnē savāktajiem līdzekļiem drīzumā tirgū nonāks Androis spēļu konsole Ouya.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām