PKN Orlen varētu Latvijā būvēt naftas termināli

2010. gada 08. februāris plkst. 14:04

Polijas naftas koncerns PKN Orlen izskata iespējas iegādāties vai būvēt termināli Latvijā, raksta Bizness & Baltija.

Šie plāni varētu tikt realizēti, ja PKN Orlen neizdosies vienoties ar Lietuvas valdību par kontroles iegūšanu Klaipēdas naftas terminālī Klaipedos nafta.
Orlen Lietuva attīstības menedžeris Sigits Zakaļskis ir paziņojis, ka uzņēmumam ir ļoti nepieciešama izeja jūrā, un pieļāvis, ka kompānijas akcionāri varētu izvēlēties arī citu termināli, ja neizdosies vienoties par kontroles iegūšanu Klaipedos nafta. Orlen izskata arī iespēju pārorientēt eksportu uz Latvijas ostām.
«Ir daudz variantu. Mēs varam nopirkt gatavu termināli Latvijā un varam arī uzcelt jaunu. Nepieciešama situācijas analīze. Dažos gadījumos būvniecība var pat būt lētāka,» atzinis Orlen Lietuva preses sekretārs Jaceks Komars.

PKN Orlen aktivitātes par ietekmes iegūšanu Lietuvas naftas biznesā nonākusi pat līdz tam, ka PKN Orlen piedraudējis Mažeiķu naftu vispār pārdot un no Lietuvas aiziet. Tādā gadījumā par Mažeiķu naftu savu interesi jau izteikušas Krievijas kompānijas Lukoil un TNK-BP.
PKN Orlen kļuva par vienīgo Lietuvas Mažeiķu nafta īpašnieku, atpērkot pēdējos 10% koncerna akciju no Lietuvas valdības. Pirms tam poļiem piederēja Mažeiķu nafta kontrolpakete.