Pārtika

PKS Straupe investēs miljonu

Sandra Dieziņa, 28.10.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

PKS Straupe sākusi darbu pie pienotavas paplašināšanās, lai tuvāko gadu laikā, uzbūvējot jaunu piebūvi un tehnoloģiskās iekārtas, spētu būtiski audzēt piena ražošanas un pārstrādes apjomus.

Kopumā projektā tiks investēts vairāk nekā viens miljons eiro. Pēc rekonstrukcijas noslēgšanas ēkā tiks izveidota gatavās produkcijas noliktava ar īpašu temperatūras regulāciju sviesta glabāšanai, jauns ražošanas cehs biezpienam un mīkstajiem biezpiena sieriem, kā arī jaunas biroja telpas un zāle preču degustācijai. Projekta ietvaros tiks nomainītas novecojušās tehnoloģijas arī pienotavas esošajās ēkās. Kā uzsver PKS vadītājs Imants Balodis, pēc projekta noslēgšanas kooperatīvs spēs būtiski audzēt biedru skaitu – pēdējos trīs gadus Straupe ir bijusi spiesta atteikt jaunu biedru uzņemšanu, jo esošās ražošanas telpas ir par šauru.

Piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība Straupe ir dibināta 1993.gadā, un tajā pašā gadā pārņēma apsaimniekošanā Straupes pienotavu. Šobrīd PKS Straupe apvieno 90 biedrus, un 2012.gadā uzņēmuma apgrozījums pret 2011.gadu pieauga par 10%, sasniedzot 3.8 miljonus. Pieaudzis arī pērn pārstrādātā piena daudzums - pieaugot kooperatīvā ietilpstošo saimniecību ganāmpulku ražībai, tas palielinājies par 6%. PKS Straupe šogad ieguva balvu Sējējs 2013.

Komentāri

Pievienot komentāru