Plāno atļaut velosipēdistiem šķērsot regulējamas gājēju pārejas braukšus

2011. gada 19. maijs plkst. 11:48
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Satiksmes ministrija un valsts a/s Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) izstrādājusi grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos, kas pilnveidos regulējumu attiecībā uz velosipēdu vadītājiem. Iecerēts, ka velosipēdu vadītāji drīkstēs šķērsot regulējamas gājēju pārejas braukšus tādā ātrumā, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu. Šobrīd velosipēdu vadītājiem «zebru» ļauts šķērsot, tikai ejot kājām. Braukšus šķērsot neregulējamas gājēju pārejas nedrīkstēs (tas nav atļauts arī šobrīd). Ja šādi grozījumi noteikumos tiks pieņemti, norma par gājēju pāreju šķērsošanu gājēju pārvietošanās ātrumā attieksies arī uz personām, kas pārvietojas ar skrituļslidām, skrituļdēļiem u.tml. sporta vai atpūtas inventāru.

Attiecībā uz velosipēdu vadītāju redzamību iecerēts papildināt noteikumus ar normu, ka, braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēda vadītājam jābūt tērptam apģērbā ar gaismu atstarojošiem elementiem. Šobrīd noteiktas prasības tikai velosipēda redzamībai.

Ja valdība atbalstīs grozījumus, tad turpmāk ar velosipēdu varēs pārvadāt pasažierus, ja vien šis transportlīdzeklis būs izgatavots speciāli tādam nolūkam. Tādējādi tiktu atrisināts jautājums par tā sauktajām velorikšām, kas vasaras sezonā kā pārvietošanās līdzeklis lielākoties tiek izmantots Rīgā. Šādu velosipēdu lietošanas nosacījumi un kustības maršruti būtu jānosaka attiecīgajai pašvaldībai.

Plānots, ka specializētie tūrisma transportlīdzekļi nākotnē varētu braukt ne tikai pa ielu, bet arī pa gājēju ceļu, velosipēdu ceļu, kā arī gājēju un velosipēdu ceļu, izņemot ietves.

Ar grozījumiem iecerēts noteikt arī jaunu pienākums gājējiem – ne tikai ārpus apdzīvotām vietām jāpārvietojas pretim transportlīdzekļu braukšanas virzienam, bet tas būs jādara arī apdzīvotās vietās neapgaismotos ceļa posmos.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām