Plāno būvēt Ryanair bāzi lidostā Rīga

2007. gada 07. februāris plkst. 14:10
Autori:
Dalies ar šo rakstu

7. februārī Satiksmes ministrijas ēkā notika preses konference, kurā satiksmes ministrs Ainārs Šlesers un Ryanair prezidents Maikls O'Līrijs iepazīstināja presi ar turpmāko iespējamo sadarbības paplašināšanu starp Ryanair un starptautisko lidostu Rīga.

Ryanair prezidents Maikls O'Līrijs pastāstīja, ka aviokompānija ir gatava būvēt bāzi Rīgas lidostā, ja tā turpinās attīstīties un sasniegs 5 miljonu pasažieru skaitu gadā. Db.lv jau iepriekš informēja, ka lidostas Rīga valde par mērķi ir uzstādījusi 10 miljonus pasažieru gadā, un uzskata to par reāli sasniedzamu. Ja lidosta turpinās attīstīties tādā pat ātrumā, tad jaunās bāzes realizācija varētu sākties 2008. vai 2009. gada beigās.

Ryanair bāzes būvniecība paredz gandrīz 300 milj. USD lielas investīcijas Rīgas lidostā. Bāzes būvniecības rezultātā radīsies aptuveni 200 jaunas darba vietas, kas būs nepieciešamas bāzes uzturēšanai un Ryanair lidmašīnu personālam.

O'Līrijs nemācēja teikt kādi jauni reisi varētu parādīties Rīgas lidostā sakarā ar Ryanair bāzes būvniecību.

Ryanair bāzes tiek celtas arī citur Eiropā, piemēram, 6. februārī kompānija esot atvērusi jaunu bāzi Nīderlandē, pastāstīja O'Līrijs.

Satiksmes Ainars Šlesers izteica iespēju par liela tax-free tirdzniecības centra būvēšanu lidostā Rīga. Tas palielināšot vēlmi pasažieriem, kuri lido uz austrumiem, izvēlēties lidojumus caur Rīgu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām