Plāno jaunu dzelzceļa līniju uz Dublinas lidostu

2015. gada 27. janvāris plkst. 12:27
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Īrijas dzelzceļa pakalpojumu operators Irish Rail plāno jaunu starppilsētu vilcienu līniju, kas pasažieriem no Korkas, Galvejas un Belfāstas ļautu nokļūt tieši Dublinas lidostā, atsaucoties uz Independent.ie, vēsta Īrijas latviešu portāls Baltic Ireland.

Uzņēmums apgalvo, ka līnija varētu izmaksāt apmēram 300 miljonus eiro un gaisa transporta pasažieriem sniegtu piekļuvi visam dzelzceļu tīklam un veicinātu tūrismu.

Tāpat Irish Rail varētu nodrošināt dzelzceļa satiksmi no dažādiem reģioniem tieši uz lidostu, samazinot pasažieriem nepieciešamību izmantot dārgās lidostas autostāvvietas.

Taču šim plānam ir arī ēnas puse – tas piesaistītu vairāk pasažieru Dublinas lidostai, savukārt samazinātu to skaitu reģionālajās lidostās. Jau tagad maršrutu un pasažieru skaita samazināšanās pagājušajā gadā par 3,8% rada nopietnas bažas par Korkas lidostas nākotni.

Tomēr Irish Rail vadība uzskata, ka nepieciešams izveidot dzelzceļa savienojumu ar Dublinas lidostu, jo mūsdienu ekonomika liek cilvēkiem ātri veikt lielus attālumus uz pilsētu centriem, raksta Baltic Ireland.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām