Plānos intermodālo termināli

2014. gada 05. novembris plkst. 8:09
Dalies ar šo rakstu

Rail Baltica (RB) II projektā meklēs labāko vietu un darbības veidu loģistikas centram

Lai varētu pieņemt lēmumus par loģistikas centru/intermodālo termināļu perspektīvo atrašanās vietu valsts transporta tīklā, kā arī plānot publiskā sektora investīcijas šādas infrastruktūras attīstībai ilgtermiņā, Satiksmes ministrija (SM) izsludinājusi slēgtu konkursu RB dzelzceļa līnijas intermodālā kravu loģistikas centra Latvijā (RBILC) darbības plāna un tehnisko risinājumu izstrāde, liecina informācija ministrijas interneta vietnē. Pretendentiem jāpiesakās mēneša laikā, bet izpēte būs jāveic līdz nākamā gada 2. novembrim. Jāpaskaidro, ka termins intermodāls kravu pārvadājumos nozīmē kravu transportēšanu, piemēram, konteineros ar dažādiem transporta veidiem (dzelzceļš, jūra, sauszeme) bez pašu kravu apstrādes.

No pretendentiem tiek prasīta detalizēta loģistikas centra darbības projekta izstrāde saistībā ar kopējo loģistikas sistēmu Latvijā, trīs Baltijas valstīs un Baltijas jūras reģionā, ņemot vērā sasaisti ar globālo loģistikas ķēžu kravu plūsmām. Izpildītājam būs jāpiedāvā risinājums, kas nodrošina RBILC efektīvu visu sauszemes transporta veidu mijiedarbību (tajā skaitā starp esošo Latvijas dzelzceļa sistēmu 1520 mm standartā un jaunbūvējamo Eiropas sliežu ceļa platuma (1435 mm) dzelzceļa līniju) un sasaisti ar Latvijas lielākajām ostām un starptautisko lidostu Rīga.

Konkurss notiks divos etapos, skaidro SM Dzelzceļa departamenta direktora vietnieks Māris Riekstiņš. Vispirms pēc noteiktiem kritērijiem tiks atlasītas kompānijas, kurām tālāk tiks piedāvāts veikt konkrētus uzdevumus. Vaicāts, vai augstajām kvalifikācijas prasībām maz atbilst kāds Latvijas uzņēmums, viņš norāda, ka tiek mērķēts uz starptautisko tirgu, pieļaujot, ka pat ārvalstu kompāniju starpā nebūs vienas, kas spēs izpildīt visus darba uzdevumus. M. Riekstiņš cer, ka pieteiksies vairāki pretendenti, lai varētu atlasīt, piemēram, trīs kompānijas. Līdz brīdim, kad būs jādod detalizēts darba uzdevums, vajadzētu būt skaidrībai arī par RB II ievadiem Rīgā un diviem pamattrases variantiem.

Visu rakstu Plānos intermodālo termināli lasiet trešdienas, 5. novembra, laikrakstā Dienas Bizness (4. lpp.)!

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām