Plānotas jaunuzņēmējiem draudzīgākas izmaiņas

2017. gada 19. oktobris plkst. 7:38
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Start-up
Dalies ar šo rakstu

Plānotie grozījumi Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā varētu to padarīt jaunuzņēmējiem draudzīgāku, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Ekonomikas ministrija informē, ka plānotie grozījumi paplašinās atbalsta saņēmēju loku, paredzot, ka atbalstu Jaunuzņēmuma likuma ietvaros varēs saņemt ne tikai jaunuzņēmumi, kas saņēmuši kvalificēta riska kapitāla investora ieguldījumu pamatkapitālā, bet arī kā ieguldījumu pamatkapitālā, piemērojot daļu emisijas uzcenojumu, un kā ieguldījumu konvertējamā aizdevuma veidā. Paredzēts, ka jaunuzņēmums var kvalificēties atbalstam arī tādos gadījumos, kad kvalificēts riska kapitāla investors veic atkārtotus ieguldījumus jaunuzņēmumā, kā arī gadījumos, kad jaunuzņēmumi ir saņēmuši investīcijas vismaz 150 tūkst. eiro apjomā, taču saņēmuši ieguldījumu pēdējo divu gadu laikā. Lai paplašinātu riska kapitāla investoru skaitu, paredzēts precizēt kvalificēta riska kapitāla investora definīciju, paredzot, ka tas pēdējo trīs gadu laikā ir veicis ieguldījumu vismaz trīs komercsabiedrībās vismaz 30 tūkst. eiro apmērā, bet nenosakot maksimālo ieguldījuma slieksni, vienlaikus paredzot, ka investora līdzdalība nepārsniedz 30% no uzņēmuma pamatkapitāla. Tāpat tiek piedāvāts par kvalificētu riska kapitāla investoru noteikt arī akselerācijas platformas, kuras īsteno investīcijas uzņēmuma sākotnējā attīstības fāzē.

Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas Sabiedrisko attiecību speciāliste Elita Rubesa-Voravko norāda, ka sadarbībā ar LIAA un nozares pārstāvjiem sagatavoto likuma uzlabojumu piedāvājuma mērķis ir padarīt to draudzīgāku jaunuzņēmumiem. Tuvākajā laikā plānots vēlreiz tikties ar nozares pārstāvjiem, lai pārrunātu pēdējās priekšlikumu detaļas pirms tālākās virzīšanas uz oficiālo apstiprināšanu.

Visu rakstu Plānotas jaunuzņēmējiem draudzīgākas izmaiņas lasiet 19. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu