Plastikas ķirurgs Jānis Ģīlis: Latvija ir laba zeme, kur dzīvot un strādāt

2017. gada 27. septembris plkst. 16:06
Sadaļa: Karjera
Dalies ar šo rakstu

«Man ir bijuši lieliski piedāvājumi strādāt gan Kanādā, gan Apvienotajos Arābu Emirātos, arī Īrijā un Krievijā, bet es izvēlējos palikt Latvijā, jo es esmu Latvijas patriots,» intervijā laikrakstam Dienas Bizness saka plastikas ķirurgs Jānis Ģīlis.

«Latvija ir laba zeme, kur dzīvot un strādāt starp savējiem. Man nav jābrauc pa pasauli pie klientiem, viņi pie manis paši atlido. Es daudz vairāk varu izdarīt, esot šeit uz vietas un strādājot garas darba stundas,» viņš teic.

Fragments no intervijas, kas publicēta 22. septembra laikrakstā Dienas Bizness:

Cik gara ir jūsu darba diena?
Ierodos darbā un no tā aizbraucu pirms sastrēgumiem, man nepatīk stāvēt korķos, tajā laikā es labāk daru ko lietderīgāku. Strādāju 11 stundas dienā piecas dienas nedēļā. Operēju trīs dienas nedēļā, katru dienu pa piecām vai sešām operācijām. Divas dienas konsultēju un vēroju pacientus, un sekoju līdzi pēcoperāciju periodam. Vakaros daudz laika pavadu, gatavojoties lekcijām, jo esmu mācībspēks gan Latvijā, gan arī tieku aicināts uz ārvalstīm vadīt kursus un veikt paraugoperācijas. Cenšos vairs nekad nestrādāt naktīs un sestdienās, svētdienās. Šogad es jau esmu sev izbrīvējis divus mēnešus atvaļinājumam.

Kas jūs aizrauj un uzlādē, kur smeļaties enerģiju? Kādi ir jūsu hobiji?
Mani uzlādē mana ģimene, cilvēki, kurus es mīlu un ar kuriem vēlos būt kopā. Tā ir mana sieva, meita, dēls un mazdēls, kurš ir mazs saules stariņš. Tie ir arī divi labradora sugas suņi, kuri ir neizsmeļamas enerģijas avots. Vismaz reizi gadā cenšos aizbraukt uz kalniem, pabūt vienatnē vai nelielā kompānijā un vērot dabu. Esmu kāpis Kailaša kalnā Tibetā 5,6 tūkst. metru augstumā virs jūras līmeņa. Šoruden kopā ar meitu iešu apkārt Annapurnas kalnam. Pēc metriem un virsotnēm es nedzenos. Daudz laika pavadu pie jūras, kur ir mana brīvdienu māja, un mežā. Tāpat esmu saistīts ar ūdeņiem, man patīk braukt ar kuģīti, laivu vai vējdēli.

Taču vislielāko prieku un gandarījumu man dod ķirurga darbs, kuru man ir tas gods darīt jau vairāk nekā 30 gadus.

Dalies ar šo rakstu