Platacis izsludināts starptautiskajā meklēšanā

2011. gada 01. maijs plkst. 20:55
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Gada laikā pēc advokāta Aināra Platača pazušanas policija nopratinājusi 150 cilvēkus, veiktas astoņas ekspertīzes, izmeklēšanā darbojušies arī starptautiski eksperti. Policija pārliecinājusies, ka skandalozās advokāta aizstāvības lietas nav bijušas par pamatu noziegumam pret advokātu, vēstīja TV3 raidījums Nekā personīga.

Lai arī policija atmetusi iespēju, ka Platača pazušana saistīta ar aizstāvības lietām, vienlīdz stipri pašlaik ir uzturētas divas versijas - advokāts pazudis savas profesionālās darbības dēļ, vai arī saistībā ar viņa privāto dzīvi.

Ekspertīzē ar lietuviešu kolēģiem Platača  automašīnā atrastas vairāku  personu DNS pēdas. Daļa no paraugiem atbilst cilvēkiem, kuri iepriekš braukuši ar šo Mersedesu, tomēr daži vēl aizvien nav identificēti.

Plataci meklē ne tikai Latvijā, bet arī citur. Valsts policija viņu izsludinājusi starptautiskā meklēšanā Eiropas valstīs, arī Krievijā un Baltkrievijā. Taču pagaidām vērtīga informācija nav saņemta.

Nekā Personīga novērojumi liecina, ka advokāta Platača lepnā Baltezera villa stāv tukša un pamesta – tāda, kādu to pirms gada, 24.maija rītā, atstāja tās vienīgais iemītnieks - Platacis.

Savukārt viena no Platača iecienītākajām vietām, īpaši brīvdienās, bija īpašums Tūjā, Vidzemes jūrmalā. Kaimiņi Nekā Personīga stāstījuši, ka par Platača pazušanu dzirdējuši tikai medijos, jo rosība villā, nelielas ballītes, regulāri apmeklētāji neliecina, ka saimnieks būtu pazudis. Īpašums savulaik piederējis vairākiem  zināmiem  cilvēkiem, Lemberga lietā svarīgiem lieciniekiem Aināram Gulbim un Mārim Forstam. Līdz to par parādiem iegādājies Platača advokātu birojs. Dokumentos īpašums gan noformēts uz uzņēmuma  Treadstone Advisory INC vārda. Tā vienīgais valdes loceklis ir Edijs Vaznis. Kaimiņi stāstījuši, ka šurp brauc Platača kolēģi un pēc bildēm pazīst advokātu Juri Dzelmi.

Platača advokātu birojs interviju raidījumam atteicis - esot noticis noziegums un tāpēc jārunā ar policiju.

Kā norāda Nekā Personīga, policija izmeklēšanas sākumā gājusi pa nepareizām pēdām. Tika uzskatīts, ka Platacis pazušanas dienā savā privātmājā iegriezies arī pievakarē, taču videoieraksti rādīja, ka tā ir kaimiņa, ne Platača Mercedes – Benz automašīna.

Tieši melnais limuzīns ir pēdējais liecinieks. Ar to Platacis izbrauca no sava biroja Duntes ielā, un apmēram divas stundas vēlāk to atrada netālu no viņa mājām Mucenieku apkārtnē. Auto bija vaļā, ar atvērtu logu, salonā bija atstātas visas viņa personīgās mantas, tomēr vardarbības pēdas tajā nebija.

Advokātu padome savu izmeklēšanu neveic. Platača lietas tiesā tiek atliktas, nav skaidrs, vai tās jāpārņemt kādam citam, vai advokāts atradīsies. Šai laikā sūdzējušies arī divi neapmierināti klienti. Grāmatā par advokatūras vēsturi par Plataci pēdējais ieraksts ir «advokāta darbība apturēta 15.jūnijā».

Advokāts Uldis Cakars ir viens no tuvākajiem Platača draugiem, pazīst viņu vairāk nekā 20 gadu. Viņš uzskata, ka policijai šī lieta būtu jāizmeklē aktīvāk.

Dalies ar šo rakstu