Pļaviņas uzmanot prāvi spēki

2011. gada 08. aprīlis plkst. 8:20
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pļaviņās, kur Daugavas ledus sastrēgums sastūmis draudīgus krāvumus, dienu un nakti uz maiņām dežurē septiņi novērotāji, astoņi zemessargi ar tehniku un inventāru, arī Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vīri un policisti, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Tehnika iespaidīga – ir gan visurgājējs, kas var arī peldēt un gadījumā, kad pēkšņi jāglābj apdraudētie iedzīvotāji, uzņemt reizē līdz četrpadsmit cilvēkiem, varena smagā mašīna ar laivu, plūdiem paredzētu ģeneratoru un lukturi, ar trīsdesmit glābšanas vestēm un garajiem ūdenszābakiem, informē avīze.

«Saklausījušies speciālistu skaidrojumus, ka lieli plūdi šopavasar nav gaidāmi, cilvēki mums jautā, kāpēc visu diennakti trauksmes gatavībā tik prāvi spēki. Bet Daugava ir neprognozējama, atliktu mums atslābināties un – še tev, nelaime pārsteigtu nesagatavotus. To mēs nedrīkstam atļauties, palu laikā cilvēku drošība ir pats galvenais,» skaidrojusi Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde.

Panākta arī mutiska vienošanās ar Latvenergo – tiklīdz sākas kritiska situācija, uzreiz tiek paaugstināts Pļaviņu hidroelektrostacijas līmenis, lai palīdzētu milzīgo Daugavas «korķi» izspiest.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām