Pludmales kafejnīcas pāraug sezonalitāti 

Sešas pludmales kafejnīcas ik vasaru sagaida atpūtniekus Liepājā, un to attīstība ir gluži kā kopīgs pilsētas veiksmes indikators

Jānis Goldbergs, 14.05.2019
1/14

Foto: Dainis Ģelzis

No sešām pludmales kafejnīcām četras ir sezonālas, bet divas spēj darboties visu gadu. Pludmales kafejnīca Red Sun Buffet Liepājā šajā jomā bija celmlauzis, tagad pievienojusies arī 7. Līnija.

Kopumā pludmales kafejnīcās vasarās nodarbināti vairāk nekā 50 cilvēki, bet šovasar līdz ar izaugsmi to skaits varētu pieaugt. Sezonālo kafejnīcu ienākumi ir ļoti atkarīgi no laika apstākļiem, Dienas Biznesam pēc pašvaldības pētījumiem apstiprināja Liepājas domē.

Saglabā komandu

SIA V. Rozgas komercfirma izklaides biznesā darbojas jau 28 gadus, un pludmales kafejnīca 7.Līnija ir uzņēmuma visjaunākā struktūra. Kopumā komercfirmai ir trīs struktūrvienības - naktsklubs Klubs Big7, Star Cafe un 7.Līnija.

Uzņēmuma īpašnieks Viļus Rozga pastāsta, ka ir mainījusies gan Liepājas demogrāfija, gan klientu konjunktūra un ir jāpielāgojas jaunām prasībām un realitātei.

Arvien akūtāka kļūst darbinieku problēma, un nevar paļauties uz sezonas strādniekiem, taču uzņēmums to risina. «Vasaras periodā cilvēki savu atpūtu grib plānot brīvā dabā. Iepriekšējo gadu pieredze parāda, ka, slēdzot klubu vasarā, mēs nezaudējam klientus. Visa kluba atraktivitāte un pieredze vasaras periodā tiek pārnesta uz pludmali, protams, arī prasmīgi un pieredzējuši darbinieki. Ir jākoncentrējas vienā vietā, lai varētu saglabāt komandu, kas vienlaikus nozīmē saglabāt kvalitāti un klientu uzticību,» Dienas Biznesam sacīja uzņēmējs.

Ziemas mācība

7. Līnija kā vasaras kafejnīca darbojas jau piekto gadu, bet pērnā gada decembrī durvis vēra pārbūvētās telpās, kur visu gadu var nodrošināt komfortu un mājīgumu. Pirmā ziemas sezona pagājusi, apzinoties ne tikai priekšrocības no komandas saglabāšanas vasarai, bet arī izprotot klientu vajadzības un prasības, kā arī apzinoties savas kļūdas un izdarot secinājumus. Uzņēmumam izdevies piesaistīt šefpavāru ar pieredzi uz kruīza kuģiem un Rīgas restorānos. «Viņš ir dzimis liepājnieks un mācījies 48. arodskolā Liepājā, ir guvis nenovērtējamu praksi pie prasīgiem klientiem, bet šobrīd savu dzīvi vēlas saistīt ar dzimto Liepāju. Pats gribēja darbu krastā un Liepājā, bet mūsu piedāvājums patiešām ir jūras krastā un tajā pašā laikā - ne uz kuģa,» atrasto speciālistu vērtē V. Rozgas uzņēmuma komercdirektore Valda Kemte.

Pēc pirmās sezonas atklājies, ka liepājnieki labprāt ēd biznesa pusdienas pludmales kafejnīcā, lai arī 400 metri no tuvākās automašīnu stāvvietas līdz pludmalei ir pamatīgs izaicinājums ziemas vējā.

Visu rakstu lasiet 14. maija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Jaunākais izdevums