Policija: Līgo vakars nodzerts

2007. gada 25. jūnijs plkst. 8:24
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Saskaņā ar Valsts policijas sniegto informāciju lielākajās Līgo vakara svinēšanas vietās būtiski sabiedriskās kārtības pārkāpumi nav konstatēti. Diemžēl pavisam pretēja situācija fiksēta uz Latvijas ceļiem.

Kopumā valstī 23.jūnijā notika 82 reidi, kuros piedalījās 312 Ceļu policijas, kā arī 218 citu dienestu darbinieki. Reidu laikā tika pārbaudīts 10621 automašīnas vadītājs.

Alkohola reibumā pie stūres bija sēdušies 56 autovadītāji, kuri vēl līdz vakardienai varēja uzrādīt arī auto vadītāja apliecību, kā arī 21 šoferis, kuram tiesības jau atņemtas vai vispār nekad nav bijušas. Bez autovadītāja apliecības, kaut arī skaidrā, automašīnas vadīja 16 šoferi.

Izvērtējot situāciju uz Latvijas ceļiem Valsts policijas Ceļu policijas biroja priekšnieks majors Edmunds Zivtiņš konstatējis: "Vienīgais ar ko mēs varam "lepoties", tas ir fakts, ka policijas darbinieki ir ļoti labi strādājuši un "sastrādājuši" šādu statistiku. No ceļu satiksmes drošības viedokļa situācija ir vienkārši graujoša. Manuprāt, mēs droši varam teikt, ka esam novērsuši vismaz pārdesmit iespējamās avārijas un izglābuši daudzu cilvēku dzīvības." 

Ceļu policijas darbiniekiem Līgo dienā bija jāsastopas ne tikai ar iedzērušiem autovadītājiem, bet arī jāuzklausa daudz dažādu rupjību un pat jānovērš iespējamie kautiņi. Gan Cēsu, gan Rīgas rajonā fiksēti ļaunprātīgas pretošanās, kā arī nepakļaušanās policistu likumīgajām prasībām gadījumi. Cēsu rajonā policijas darbinieks, savaldot iedzērušu autovadītāju, guvis traumu. Rīgas rajonā kāds autovadītājs, kurš pirms tam mēģināja aizbēgt no Ceļu policijas, pēc aizturēšanas atteicies no ekspertīzes. Šajā gadījumā likums paredz, ka viņam tiek fiksēta smagākā dzēruma pakāpe un no soda izvairīties vienalga neizdosies.

Patīkamākais fakts, ko Līgo dienas un nakts laikā fiksējusi Valsts policija ir tas, ka ceļu satiksmes negadījumos nav gājis bojā neviens cilvēks un 12 cietušo ievainojumi nav dzīvībai bīstami.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām