Policija pastiprināti kontrolē motociklu vadītājus

2007. gada 22. jūnijs plkst. 12:05
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Db.lv saņēmis sūdzības no motociklu vadītājiem, kas uzskata, ka policija nepamatoti lielu uzmanību pievērsusi tieši viņu kontrolei. Esot vērojamas pat situācijas, kad policists aptur pārbaudei godīgi braucošu motocikla vadītāju, neraugoties uz to, ka blakus vieglā automašīna pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus.

Kāds motocikla vadītājs Db.lv stāstīja par situāciju, kad policists viņu apturējis pārbaudei, neraugoties uz to, ka viņš braucis godīgi, ievērojot visus noteikumus, bet turpat blakus kāds vieglās automašīnas vadītājs pārkāpis noteikumus. Motocikla vadītājs sašutis vaicājis policistam, kādēļ viņš nepievērš uzmanību vieglās automašīnas vadītāja izgājieniem, bet aptur motobraucēju, kas brauc godīgi. Policists esot atbildējis, ka tas ir Iekšlietu ministra Ivara Godmaņa rīkojums - pastiprināti kontrolēt tieši motociklu vadītājus.

Db.lv sazinājās ar I. Godmaņa padomnieku Kristu Leiškalnu, lai uzzinātu, vai šāda informācija atbilst patiesībai un vai motociklu vadītāju pastiprināta kontrole ir saistīta ar Līgo svētkiem un Jāņiem. K. Leiškalns apgalvoja, ka ministra rīkojuma pastiprināti kontrolēt tieši motociklu vadītājus gaidāmo Līgo svētku un Jāņu laikā neesot. Svētku periodā pastiprināti tiekot kontrolēti visi transportlīdzekļi neatkarīgi no tā, vai tās ir vieglās automašīnas, kravas automašīnas vai motocikli.

Taču motocikliem pastiprināta policijas uzmanība tiekot pievērsta visu laiku, tas pamatojams ar to, ka šajā transportlīdzekļu grupā ir vislielākais ceļu satiksmes negadījumu skaits attiecībā pret transportlīdzekļu skaitu. Turklāt šie negadījumi bieži vien esot ar ļoti smagām sekām. 

K. Leiškalns skaidroja, ka regulāri tiek rīkoti policijas reidi, kuros tiek kontrolēti tieši motociklu vadītāji. Šādi reidi vairākas dienas notikuši arī pagājušajā nedēļā. K. Leiškalns akcentēja, ka šādu reidu nepieciešamību apstiprina fakts, ka vienas nepilnas darbadienas laikā pagājušajā nedēļā Rīgā tika aizturēti 11 motociklu vadītāji, kas brauca bez tiesībām. Tas esot ļoti liels skaits.

K. Leiškalns norādīja, ka patiesībā motociklu vadītājiem, kuri ievēro noteikumus, vajadzētu priecāties, ka šādu reidu laikā no ceļu satiksmes tiek atsijāti negodprātīgie motociklu vadītāji. Ministra padomnieks aicināja visus godīgos motociklu vadītājus būt saprotošiem.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām