Policijā strādā 2,4 tūkstoši amatpersonu bez atbilstošas izglītības

2011. gada 02. marts plkst. 15:01
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Iekšlietu ministrijas (IeM) sistēmas dienestos kopumā strādā vairāk nekā četri tūkstoši amatpersonu, kurām nav dienestam atbilstošas izglītības, no tām vislielākais skaits – vairāk nekā 2400 amatpersonas – bez attiecīgas profesionālās izglītības strādā Valsts policijā (VP), secināts Valsts kontroles (VK) revīzijā.

VK norāda, ka ministrija nav nodrošinājusi vienotas profesionālās izglītības sistēmas izveidi amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm IeM sistēmas koledžās.

IeM neesot veikusi pasākumus, lai tiktu izdots normatīvais akts par IeM sistēmas koledžu finansēšanas kārtību. Tā rezultātā koledžām piešķirtais finansējums nav saistīts ar koledžās īstenotajām izglītības programmām un izglītojamo skaitu.
Analizējot apmācību procesu kopumā IeM sistēmas koledžās laika posmā no 2008.gada līdz 2010.gadam, konstatēts, ka izglītojamo skaits ir samazinājies par 28,8%, bet kopējais darbinieku skaits – tikai par 8,2%, tai skaitā pedagoģiskais personāls – tikai par 2,7%.

Vērtējot pedagoģiskā personāla plānošanu IeM sistēmas koledžās, VK konstatēja, ka vairākas VP amatpersonas vienlaikus veic pilnu darba slodzi gan policijā, gan pilnu pedagoga amata darba slodzi Valsts policijas koledžā. Tādējādi pastāvot risks, ka nav nodrošināta optimāla amatpersonu amata pienākumu izpilde un darba organizācija un VP amatpersonu darba laika uzskaite var neatbilst faktiskajai situācijai.

Valsts policijas koledža īstenotais Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta projekts koledžas reģionālo klašu aprīkošanai par kopējo summu 206 tūkst. Ls. Tomēr vairāk nekā puse iegādātā aprīkojuma izvietota ārpus reģionālajām klasēm. Tai skaitā VP priekšnieka un koledžas direktora darba telpās, un aprīkojums par kopējo summu Ls 30,9 tūkst. gadu pēc tā iegādes vēl arvien tiekot glabāts koledžas noliktavā.
Revīzija veikta par laika posmu no 2009.gada 1.janvāra līdz 2010.gada 1.septembrim.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām