Ražošana

Poligrāfijas uzņēmums Folded startēs jaunā biznesa nišā

Db.lv, 13.06.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saņemot aizdevumu no SEB bankas, kā arī investīciju no riska kapitāla fonda, poligrāfijas uzņēmums “Folded” plāno nozīmīgi paplašināt ražošanu un ieiet jaunās biznesa nišās.

Kopumā Folded piesaistījis 1,7 miljonu eiro kapitālu, lai izveidotu modernu, automatizētu cietā kartona iepakojumu ražotni, kas spēs apmierināt arī strauji augošo pieprasījumu galda spēļu izgatavošanai.

Lielākā investīciju daļa viena miljona eiro apmērā piesaistīta no riska kapitāla fonda “Expansion Capital” kā daļēji konvertējams aizdevums.

““Expansion Capital” izveidotais fonds “INEC 1” veic ieguldījumus uzņēmumos ar spēcīgām un pieredzējušām komandām, kuras nebaidās no jauniem izaicinājumiem un darbojas tirgos ar ievērojamu izaugsmes potenciālu. “Folded” ir lielisks piemērs tam, kā iespējams atrast brīvas nišas tirgū. Mēs redzam, ka šis investīciju raunds ļaus uzņēmumam kļūt par tirgus līderi Baltijas valstīs. Esam lepni to pievienot mūsu investīciju portfelim,” vērtē “Expansion Capital AIFP” valdes priekšsēdētājs Zigmārs Reklaitis.

Starp investoriem ir arī vairāki uzņēmējdarbībā aktīvi un labi pazīstami privāti investori. Projektu atbalstījusi arī “SEB banka”, piešķirot “Folded” 300 000 eiro aizdevumu apgrozāmo līdzekļu papildināšanai.

Uzņēmums “Folded” ir pazīstams kā atraktīva iepakojuma ražotājs galvenokārt eksportējošajiem Latvijas uzņēmumiem. Šobrīd “Folded” gatavojas jaunam attīstības posmam, sadarbībā ar SIA “Brain Games” uzsākot galda spēļu, kāršu un pužļu ražošanu mūsdienīgā, automatizētā cietā kartona iepakojumu ražotnē.

“Daļa no ražošanas iekārtu līnijām jau ir pasūtītas, lai 2022. gada noslēdzošo ceturksni “Folded” strādātu ar būtiski kāpinātu ražošanas jaudu. Jauniegādātās līnijas dos mums arī iespēju paplašināt sniegto pakalpojumu apjomu, lai mērķtiecīgi sadarbotos ar spēļu izstrādātājiem Eiropā un Ziemeļamerikā. Esam pārliecināti, ka interese no spēļu izstrādātājiem būs ļoti liela,” uzsver “Folded” līdzīpašnieks Egils Grasmanis, kura pieredze globālajā galda spēļu biznesā mērāma jau kopš 2004. gada.

Rudenī SIA “Folded” jaunā ražotne uzsāks darbu 2700 kvadrātmetru plašās telpās “Piche” attīstītajā biznesa parkā “Ulmaņa parks II” Kalnciema ielā.

Jaunās ražošanas līnijas ļaus paplašināt “Folded” sniegto pakalpojumu apjomu, un, reaģējot uz pieaugošu pieprasījumu galda spēļu nišā, sadarboties ar spēļu izstrādātājiem Eiropā un Ziemeļamerikā.

“Pēdējo gadu laikā uzņēmēji visās nozarēs ir pārdzīvojuši milzīgus izaicinājumus, sākot no Covid-19 pandēmijas radītajām sekām līdz pamatīgām izmaiņām piegāžu ķēdēs. Tomēr tas parādīja arī labas iespējas jaunu biznesa ideju attīstībai, tāpēc tieši šobrīd pēc vērienīgas tirgus pārkārtošanās “Folded” varēs palielināt jaudu cietā kartona iepakojuma pasūtījumiem, kā arī papildus ieņemt pavisam jaunu biznesa nišu – galda spēļu, pužļu un kāršu spēļu ražošanu,” norāda “Folded” ražotnes vadītājs Austris Polis.

“”Folded” ir spilgts piemērs tam, kā Latvijas uzņēmumi spēj saskatīt izaugsmes potenciālu un iekļauties tirgus attīstības tendencēs, kas ir un būs aktuālas visā pasaulē. Kvalitatīvs iepakojums un galda spēles ir produkti ar pieaugošu pieprasījumu, tāpēc esam gandarīti par iespēju finansēt šāda Latvijas uzņēmuma kapacitātes stiprināšanu,” norāda SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars.

Līdz šim SIA “Folded” galvenokārt izgatavojis cietā kartona iepakojumus Latvijas ražotājiem, kuri savu produkciju eksportē.

2021. gadā uzņēmums strādājis ar 504 tūkstošu eiro apgrozījumu un 18 000 eiro peļņu.

Kopš 2021. gada SIA “Folded” ir uzņemts LIAA Jūrmalas biznesa inkubatorā un ir saņēmis šīs programmas atbalstu. Kopējais finanšu ieguldījums “Folded” jaunās ražotnes izveidē ir 1,7 miljoni eiro, investīcija viena miljona eiro apmērā piesaistīta no riska kapitāla fonda “Expansion Capital” kā daļēji konvertējams aizdevums.

Komentāri

Pievienot komentāru