Polijas aizliegums ievest dzīvniekus rada lielu skādi cūkkopjiem

2011. gada 30. jūnijs plkst. 14:27
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Polijas lēmums aizliegt ievest dzīvas cūkas rada zaudējumus Latvijas ražotājiem.

Polija dzīvu dzīvnieku ievešanu valstī liedza pēc tam, kad Lietuvā divās saimniecībās tika konstatēta bīstamā infekcijas slimība – cūku klasiskais mēris. Latvijas cūku audzētāju asociācijas direktors Dzintars Veide norāda, ka aizliegums nopietnas problēmas rada vismaz trīs lielām saimniecībām, kas uz Poliju eksportēja sivēnus.

«Polijas lēmums slikti ietekmē ražotājus. Jau tā šogad maksa par sivēniem ir zemāka, nekā pērn, taču izmaksas ir pieaugušas, īpaši graudu cena,» situāciju skaidro Dz. Veide. Ap 40 – 60 tūkstoši eiro – tik lieli ir neiegūtie ieņēmumi jūnijā uzņēmumam SIA PF Vecauce, kas vidēji mēnesī ap 60 – 80 % no saražotā eksportēja uz Poliju. PF Vecauce valdes priekšsēdētājs Kristaps Melbārdis uzsver, ka šobrīd sekas ir dramatiskas – uzņēmums ir lielā apgrozāmo līdzekļu trūkumā, turklāt veidojas dzīvnieku uzkrājumi.

Arī SIA Baltic Pork valdes locekle Daiga Ļubka stāsta, ka Polijas aizlieguma dēļ kompānijai secen gājuši ap 50 % no mēneša ieņēmumiem. Tieši eksports bija glābiņš situācijā, kad vietējā tirgū gatavās produkcijas cenas neauga, bet izmaksas gan. Visi ražotāji cer, ka drīzumā Polija savu lēmumu mainīs un liegumu atcels.

Jau ziņots, ka cūku klasiskais mēris Lietuvā uzliesmoja pirms mēneša un pašmāju cūkkopji pauda bažas par tā iespējamo ietekmi uz ražotājiem. Polijas importa aizliegums attiecas uz valstīm, kas preci vec caur Lietuvu.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām