Polimēru granulas no atkritumiem

2012. gada 12. novembris plkst. 8:30
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Liepājā nesen darbu sākusi polimēru granulu ražotne, kas izveidota ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu.

SIA Recolat otrreizējo izejvielu rūpnīca tapusi gandrīz 400 tūkstošus latu vērta projekta ietvaros, plānojot saņemt 30% jeb aptuveni 120 tūkstošus latu no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) administrētās struktūrfondu aktivitātes Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde – atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju ieviešanai ražošanā.

Tā ir vienīgā rūpnīca Kurzemē, kur pārstrādei izmanto tā sauktās cietās plastmasas sadzīves atkritumus jeb poliolefīnus, ko apzīmē ar kodiem HDPE (augsta blīvuma polietilēns - 02), LDPE (zema blīvuma polietilēns - 04) un PP (polipropilēns - 05).

Rūpnīca Liepājā darbu sākusi pirms nepilniem diviem mēnešiem. Tās plānotā jauda ir 300t mēnesī, taču pagaidām noslodze ir mazāka, DB stāsta SIA Recolat izpilddirektors Antons Vdovičenko. Daļu produkcijas Recolat realizē vietējā tirgū, kur to galvenokārt pērk vairumtirgotāji, bet daļa atrod noietu kaimiņvalstīs. Uzņēmuma izpilddirektors apgalvo, ka lielāki plāni saistās ar Lietuvu, kur patlaban notiek pārrunas ar kādu plastmasas izstrādājumu rūpnīcu.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām